37 3- Verslag. Het verslag ingevolge art. 14a van het huishoudelijk reglement, zoals gepubliceerd in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, jaargang 79, nr. 3, bladzijde 231, wordt onder dankzegging aan de secretaris onver anderd goedgekeurd. 4. Bestuursverkiezing. De voorzitter deelt mede dat de secretaris, Ir. G. C. Dogterom, regle mentair dient af te treden, evenwel herkiesbaar is en zich weer beschikbaar stelt. Tot nu toe zijn geen tegenkandidaten gesteld. Volgens art. 18 van het huishoudelijk reglement kunnen ter vergadering door een groep van ten minste vijf leden alsnog kandidaten worden gesteld. De voorzitter vraagt de vergadering of zij van dit recht gebruik wenst te maken; dit blijkt niet het geval te zijn, zodat de secretaris, Ir. G. C. Dogterom, bij enkele kandidaat stelling is herkozen. De voorzitter feliciteert de secretaris met zijn herverkiezing en draagt hem, voor het punt van de verkiezing van een voorzitter tijdelijk de leiding van de vergadering over. De secretaris stelt aan de orde de verkiezing van een voorzitter, er de vergadering op wijzend, dat, ook in dit geval, geen tegenkandidaten zijn gesteld, waartoe de vergadering alsnog het recht heeft. Aangezien de verga dering van dit recht geen gebruik wenst te maken is de voorzitter, Ir. M. J. te Nuyl, bij enkele kandidaatstelling herkozen. De secretaris prijst zich gelukkig, als eerste, de voorzitter, met zijn her verkiezing, te kunnen feliciteren en draagt hem, onder applaus van de ver gadering, de voorzittershamer weer over. De voorzitter dankt de vergadering voor het opnieuw in hem gestelde vertrouwen. 5. Bespreking in verband met het lidmaatschap van de N.L.F. De voorzitter memoreert dat op het laatste congres van de N.L.F. te Rotterdam mededeling is gedaan van twee belangrijke zaken, t.w.de mogelijke uitbreiding van de N.L.F.-examens en de in voorbereiding zijnde oprichting van een stichting genaamd: „Stichting N.L.F.-Examens". De mogelijke uitbreiding van het aantal N.L.F.-examens met het examen voor kaarttekenaar en cartograaf zal het gevolg zijn van een daartoe strekkend verzoek van de cartografische sectie van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap. Deze zaak is in behandeling. De voorgenomen oprichting van de „Stichting N.L.F.-examens" heeft ten eerste het voordeel dat dan voor de toekomst de naam „N.L.F.-Examens" behouden blijft. In de tweede plaats wordt het daardoor mogelijk de financiële basis van deze examens te verstevigen door deelname van andere organisaties. De verga dering blijkt geen behoefte te hebben aan nadere toelichting of aan het stellen van vragen. 6. Benoeming vertegenwoordigers in het Hoofdbestuur van de N.L.F. De voorzitter stelt voor, de voorzitter en de secretaris hiervoor aan te wijzen, met welk voorstel de vergadering akkoord gaat. 7. Fusieplannen. De voorzitter memoreert dat op de vorige Algemene Vergadering uit voerig is gediscussieerd over de reorganisatieplannen. Deze gedachtenwisse- ling heeft geresulteerd in een tweetal moties. In de eerste motie werd het bestuur gemachtigd op de ingeslagen weg voort te gaan en de plannen nader uit te werken. In de Algemene Vergadering van de Vereniging voor Civiel- landmeters en Geodetisch ingenieurs werden moties van gelijke strekking aangenomen. De samenwerkende besturen hebben een kleine commissie, of liever werkgroep, benoemd. Met als voornaamste taak het samenstellen van ont werpen voor statuten en een huishoudelijk reglement voor de nieuw op te

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 39