43 Landmeetkunde gaat - op basis van de thans voorgestelde ontwerp- statuten en het ontwerp-huishoudelijk reglement akkoord met een fusie met de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch ingenieurs en machtigt het bestuur daartoe de nodige stappen te doen, tenzij de aanstaande Algemene Vergadering van de Vereniging van Civiel-land- meters en Geodetisch ingenieurs wijzigingen van principiële aard m de ontwerp-statuten aanbrengt. In dit laatste geval zal nader beraad door het bestuur met de leden van K. en L. moeten plaatsvinden De voorzitter deelt mede dat de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch ingenieurs in november haar Algemene Vergadering houdt, zodat vrii spoedig bekend kan zijn hoe daar de kaarten liggen. Indien bij beide verenigingen in principe tot een fusie wordt besloten, is te verwachten dat aan de werkgroep Schuurman zal worden verzocht de overgangsbepalingen uit te werken. Intussen zal in december een hoofdbestuursvergadering van de N.L.F. plaats vinden waar de samenwerking met de andere verenigingen aan de orde zal komen. Daarna zal door de beide besturen een constituerende vergadering worden uitgeschreven waarin een aantal belangrijke beslissingen zu]fen moeten worden genomen, zoals de verkiezing van een bestuur, het definitief vast stellen van Statuten en Huishoudelijk Reglement, de vaststelling van de contributie, enz. Ten einde ieder misverstand te voorkomen leest de voorzitter nogmaals de tekst van de motie voor en brengt deze dan in stemming. De stemming, bij hand opsteken, heeft als uitslag: 90 stemmen voor, 4 stemmen tegen, 6 stemmen blanco. De voorzitter constateert dat door het aannemen van de motie de leden zich vóór fusie hebben uitgesproken, waarmee zij wellicht een beslissing van historische betekenis hebben genomen. Indien de collega's van de andere vereniging een overeenkomstige beslissing nemen, is mogelijk een geneel nieuwe periode in ons verenigingsleven ingeluid. De voorzitter hoopt en verwacht dat de nieuwe vorm een hechte organisatie zal blijken te zijn aansluitend bij de ontwikkeling van ons mooie vak en dat wij in de toekomst een opbloei en ontplooiing van ons verenigingsleven mogen meemaken. Hoewel de werkgroep Schuurman er het bijltje nog met bij kan neerleggen zegt de voorzitter reeds nu, namens de Vereniging voor Kadaster en Land meetkunde, de heren van de werkgroep hartelijk dank voor het gave werkstuk dat zij hebben afgeleverd. 8. De landmeetkundige werkzaamheden bij de tunnelbouw te Amsterdam. De voorzitter geeft het woord aan Ir. L. P. Roelfzema, ingenieur bij de Afdeling Landmeten van Publieke Werken van de Gemeente Amsterdam. Aan de hand van dia's geeft spreker een beeld van de stand der werkzaam heden. Door zijn helder betoog krijgen de toehoorders een inzicht in de nauw keurigheid en precisie waarmee wordt gewerkt aan de Amsterdamse tunnel. Nadat de inleider zijn boeiende voordracht heeft beëindigd en enkele vragen heeft beantwoord, brengt de voorzitter hem dank voor het gebodene. 9. Rondvraag. De heer W. A. Dogterom, die het voorrecht heeft het oudste aanwezige lid te zijn, brengt de voorzitter dank voor de voortreffelijke leiding van de vergadering. De vergadering onderstreept de woorden van de heer W. A. Dogterom met een hartelijk applaus. De voorzitter dankt de heer W. A. Dogterom voor zijn waarderende woorden en de vergadering voor het applaus. Met een woord van dank aan de leden voor hun aanwezigheid en voor de prettige en waardige wijze waarop de discussie is gevoerd, sluit de voorzitter de vergadering. De secretaris, Ir. G. C. Dogterom

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 45