44 Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie Jaarverslag over de periode 1962-1963 uitgebracht op de algemene ledenvergadering gehouden op donderdag 19 december 1963 te Utrecht De vereniging telt thans 248 leden, waaronder 20 firmaleden. Aan het einde van het vorige verenigingsjaar bedroeg het ledental 250 leden, waarvan ook 20 firmaleden. Gedurende het genoemde verenigingsjaar zijn de volgende voordrachten gehouden 1) Te Delft: Mr. Ian Harley over ..The Hilger and Watts-stereocom- parator". 2) Te Utrecht: de heer J. Th. Verstelle over Profielbepaling van de zeebodem m.b.v. luchtfoto's". 3) Te Delft: Prof. Santoni over „Quelques progrès dans les appareils de restitution analogique". 4) ie Delft: Prof. Dr. R. Förstner over Bericht über einige photo- grammetrische Arbeiten des Instituts für Angewandte Geodasie". 5) le Leiden: Dr. J. K. St. Joseph over Photo-interpretation and archeology". 6) Te Utrecht: Dr. H. 1h. Verstappen over „Foto-interpretatie en civiele techniek". 7) le Delft: Dr. G. Parenti over „The present stage of the analytical plotter development". Op 23 januari 1963 is in Utrecht een discussiemiddag gehouden, waarop door een „panel" een aantal vragen is besproken. Aansluitend op de voordracht van Dr. St. Joseph bestond er gelegenheid een tentoonstelling te bezoeken in het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden. De voordracht van Dr. Verstappen te Utrecht werd gehouden op een bijeenkomst die was belegd in samenwerking met het Koninklijk Instituut van Ingenieurs, Afdeling Bouw- en Waterbouwkunde. Op de algemene ledenvergadering gehouden op 21 november 1962 te Utrecht, werden de heren De Bruyn en Kruidhof herkozen als lid van het Bestuur. Zoals reeds in het vorige jaarverslag werd aangekondigd, is in de loop van dit verslagjaar het boek verschenen, waarin alle voordrachten en discussies, gehouden op het in september 1962 georganiseerde Symposium over lucht foto-interpretatie van commissie VII van de S.I.P. zijn opgenomen. Dit boek is uitgekomen als deel XIV van het „Internationaal Archief voor Fotogram metrie" van de S.I.P. Gedurende het afgelopen verenigingsjaar heeft het bestuur zich beraden op de structuur van het verenigingsleven op landmeetkundig gebied in ons land. Daarna is schriftelijk aan de besturen van de Verenigingen voor Kadaster en Landmeetkunde en voor Civiel-landmeters en Geodetisch ingenieurs medegedeeld, dat het bestuur van onze vereniging meent, dat de N.L.F., eventueel in een andere vorm, dient te worden gehandhaafd. Het betrekkelijk gering aantal beoefenaren van de landmeetkunde in ons land dient toch in feite te zijn verenigd in één federatief verband. Hierbij is overwogen, dat in een dergelijke federatie ook de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde een plaats dient te hebben. Gedurende het verslagjaar is aan die leden, die het Tijdschrift voor Ka daster en Landmeetkunde niet ontvangen uit hoofde van een lidmaatschap van een andere Vereniging, een register op dit tijdschrift verstrekt, opdat het hun mogelijk is van deze praktische documentatie toch te kunnen profiteren. De secretaris, Ir. L. van Zuylen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 46