74 Men dient te bedenken dat het landmeten, evenals andere technische vakken door mensen en voor mensen wordt verricht. Ook de arbeidssfeer in het researchwerk van de geodesie kenmerkt zich tegenwoordig door de uitvoering in teamverband en niet meer uitsluitend of hoofdzakelijk door de prestaties van de geïsoleerde onderzoeker. Dit alles vraagt voor de beoefenaren van de land meetkunde in haar gehele omvang, met name ook in internationaal verband, een bezinning op de organisa torische, psychologische en sociale achtergronden van het vak. De inventieven hiertoe dienen behalve uit de hogeschool tevens uit de landmeetkundige vakorganisaties te komen, waarbij de vorming van regionale werkgroepen ter bestudering van deze vraag stukken een belangrijk element in deze ontwikkeling zou kunnen vormen. Bronvermeldingen (1) Zie in de Studiegidsen van de hogescholen o.a.T.H. Delft en Eindhoven, colleges bedrijfspsychologie door Prof. mr. M. H. K. van der Graaf; Econ. Hogeschool Rotterdam, college algemene bedrijfspsychologie (oorspronkelijk ook voor a.s. ingenieurs), door Prof. H. W. Ouweleen; (2) Rapport staatscommissie in zake de opleiding van deskundigen op het gebied van leiding en organisatie van bedrijven, Staatsdrukkerij (1953), blz. 13 e.a. (3) Rapport van de werkgroep bedrijfskundige vakken van de subcommissie grondslagen van de Staatscommissie middelbaar technisch onderwijs 1952, Staatsdrukkerij (i960); (4) Rapport van de subcommissie landmeetkunde, middelbaar technisch onderwijs, Staatsdrukkerij (i960) (5) Nederlandse ingenieurs over opleiding voor niet-technische taakaspecten, verslag van een enquête o.l.v. Prof. dr. M. J. M. Daniëls e.a., in samen werking met de T.H. te Eindhoven uitgegeven door L. C. G. Malmberg (1962); (6) Rapport van de commissie technische studie en maatschappijwetenschappen, uitgebracht aan de Minister van O., K. en W., Staatsdrukkerij (1963); (7) Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde 1962, blz. 45-47; (8) Ir. J. M. Ossewaarde, Bedrijf en wetenschap, uitg. Spectrum, reeks Mens en medemens, (1961); (9) Dr. H. P. Meppelink en Drs. J. G. Neeteson, Personeelsbeleid in deze tijd, uitg. Argus, 2e dr. (1962); (10) Econ. drs. P. Verburg, Organiseren en organisatieonderzoek, uitg. Stenfert Kroese (1959), blz. 170; (11) Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde i960, blz. 65 e.v. (12) Prof. mr. P. de Haan, Inaugurele rede, Tjeenk Willink (1962); (13) Dr. A. F. G. van Hoesel, Zindelijk denken, uitg. Nelissen; (14) Robert H. Thouless, Logica voor iedereen, uitg. Spectrum, Prisma reeks (1963); (15) Ir. H. de Boer e.a., Schriftelijk rapporteren, uitg. Spectrum, Aula pocket (16) Dr. ir. M. G. Ydo, Plezier in het werk, proefschrift verschenen als ver handeling X van het Nederlands instituut voor preventieve genees kunde, uitg. Stenfert Kroese, 2e dr. (1956);

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 28