78 nieuwe leest te schoeien. In principe kunnen wij nu de volgende stappen onderscheiden: 1. het verzamelen van gegevens; 2. een globale terreinverkenning; 3. de verkennende berekeningen; 4. de terreinverkenning; 5. de definitieve verkenningsberekeningen; 6. de meting en de beoordeling van de meetresultaten 7. de vereffening en de beoordeling van de eindresultaten. Hierbij wordt onder een globale terreinverkenning verstaan een kort bezoek aan het terrein, waarbij de mogelijkheden die het terrein biedt voor de meting van snelliuspunten worden nagegaan. Aan de hand van het zo verkregen inzicht worden de verkennende berekeningen opgesteld, die de richting aangeven waarin de defini tieve oplossingen moeten worden gezocht. De terreinverkenning wordt afgesloten door de definitieve verkenningsberekeningen. Deze zullen ook talrijker worden uitgevoerd dan voorheen, om in geval van een minder gunstig verlopende hoekmeting het effect daarvan op het eindresultaat te kunnen schatten. Het belangrijkste aspect van deze gewijzigde verkenningsopzet is wel, dat bij het nemen van beslissingen meer cijfermateriaal ter beschikking staat. De mate van invloed van deze methode op het eindresultaat hangt in sterke mate af van de omstandigheden, waaronder wordt gewerkt. Summary. For the reconnaissance of a resected point (Dutch: snelliuspunt) the elements of the standard ellipse may be found with the aid of an electronic computer. The ease and speed with which these computations can be carried out, enable a quicker and more accurate choice of the resected points to be made.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 32