go Prof. ir. G. J. BRUINS, Hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft: Rapport over de 1 3e Algemene vergadering van de „Union Géodésique et Géophysique Internationale", gehouden van 19-31 augustus 1963 te Berkeley, Californië. De Union Géodésique et Géophysique Internationale omvat 7 associaties, waarvan de eerste is de „Association Internationale de Géodésie" (A.I.G.). Onder deze A.I.G. ressorteren de navolgende 5 secties: 1. Détermination géométrique des positions 2. Nivellement et mouvements du sol 3. Géodésie des satellites artificiels et astronomie géodésique 4. Gravimétrie 5. Géodésie physique. Het congres werd door mij bezocht in het bijzonder ter bijwoning van de vergaderingen, voordrachten en discussies van de 4e en 5e sectie. De organisatie was echter zodanig, dat ook de meeste bijeenkomsten van de eerste drie secties konden worden bijgewoond. Verder woonde ik als vertegenwoordiger van Nederland de ver gaderingen bij van het Conseil van de A.I.G. In het volgende vindt men onder A een verslag van de organisatorische en onder B van de wetenschappelijke besprekingen. A. Organisatie 1. Bulletin Géodésique. In de vergaderingen van het Conseil kwamen ter sprake in het bijzonder de inhoud en de financiële positie van het Bulletin Géodésique. Besloten werd om in het vervolg per aflevering ar tikelen van verschillende aard te publiceren en niet meer, zoals tot nu toe, steeds artikelen van dezelfde aard in één aflevering op te nemen. Daardoor wordt vertraging van de ingezonden artikelen voorkomen. Aan een verzoek om het tijdschrift zes in plaats van vier maal per jaar te laten verschijnen kon volgens de secretaris generaal om financiële redenen niet worden voldaan. Een belangrijk deel van het werk wordt verricht door het I.G.N. Hij wees er op dat de uitgave in eigen beheer van de A.I.G. met medewerking van het Institut Géographique National reeds vele malen goedkoper is dan indien dit door een uitgever zou geschieden zoals indertijd door Pergamon Press te Londen. Een verdergaand beroep op het I.G.N. kan echter niet worden gedaan. 2. Bibliographie géodésique internationale. Voorts deelde de secretaris-generaal mede dat Tome 10 (het laatste in boekvorm) van de Bibliographie géodésique internationale over de jaren 1958-1959-1960 in 1964 zal verschijnen, terwijl Tome

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 44