94 B. Wetenschap Thans volgt een overzicht van de onderwerpen die in de bijeen komsten van de verschillende secties werden ingebracht en de discussies, welke daarop volgden. Dit overzicht kan door de veel heid van onderwerpen moeilijk volledig zijn. Getracht is evenwel het meest markante te vermelden. Sectie 1. Détermination géométrique des positions. De oude naam van deze sectie „Triangulations" is veranderd in de bovengenoemde, als logisch gevolg van de steeds meer op de voor grond tredende driedimensionale geodesie en ruimtelijke triangu latie. In het bijzonder vielen in deze sectie op het grote aantal publikaties over de elektro-optische en de microgolf afstand metingen. De president van de desbetreffende studiegroep 19, Colonel Edge, heeft een uitvoerig rapport opgesteld over dit onderwerp over de periode 1960-1963. Hierin worden niet alleen de resultaten van alle bestaande instrumenten van bovengenoemde twee rubrieken be sproken, maar bovendien wordt een kort overzicht gegeven van de stand van zaken van enkele fundamentele fysische problemen, zoals de voortplantingssnelheid van het licht, de brekingsindex, 1964 j uni 1964 Brussel Stockholm 1964 aug. Helsinki 1964 1964 Hamburg Columbus (Ohio) 1965 sept. Parijs Symposium sur les marées terrestres. Organisator: Prof. Melchior. Symposium de la Commission de la triangulation européenne. Organisator: Prof. Asplund. Symposium de la commission des mouvements récents de l'écorce terrestre. Organisator: Prof. Kukkamaki. Symposium tezamen met de International Astro nomical Union over „Nauwkeurigheid van ster- posities". Extrapolation des valeurs de la pesanteur dans les régions oil n existe aucun levé gravimétrique. Organisator: Prof. Heiskanen. Réunion de la commission gravimétrique inter nationale. Organisator: Prof. Tardi. Mesures électroniques des distances. Organisator: Col. Edge. 100-jarig bestaan van de Italiaanse geodetische commissie en symposium over „Géodésie tridi- mensionnelle". Organisator: Prof. Marussi. 1 oo-jarig bestaan van de Griekse geodetische commissie. Symposium over „Artificial Satel lites". Organisator: Prof. Veis. Utilisation des anomalies de la pesanteur pour la détermination de la forme de la terre et la connaissance du champ extérieur. Symposium sur les calculs géodésiques. Organisator: Prof. Odlanicki-Poczobutt. 1965 1965 1965 I966 I966 London Rome A thene Praag Krakau

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 48