Fédération Internationale des Géomètres 102 Van de vele onderzoekingen van Arnold (Potsdam) mogen worden genoemd een berekening van het verschil in schietlood afwijkingen (19") van twee punten op 6 km afstand in de Alpen uit vrije-lucht anomalieën, welke waarde slechts 0,6" van de astrono mische waarnemingen afwijkt. Tevens werden opnieuw de absolute schietloodafwijkingen in Potsdam berekend, evenzeer uit vrije- lucht anomalieën. Ledersteger (Wenen) geeft een overzicht van zijn studie over even wichtsfiguren, die een dieper inzicht geeft in de theorieën over dezelfde materie van Mac. Laurin en Clairaut. Tengström (Zweden) maakt als onderdeel van zijn vele onderzoekingen melding van zijn voorkeur voor de Rudzki- methode bij het reduceren van de zwaartekracht en doet mede deling van het berekenen van een geoïde-verbinding tussen Kreta en Alexandrië met behulp van astronomisch-geodetische en zwaarte- krachtswaamemingen De veelheid van stof, in deze sectie behandeld, wekt bij degene die er kennis van neemt de indruk, dat de onderwerpen nauwelijks met elkaar samenhangen. Het zal een moeilijke maar dankbare taak zijn, elke bijdrage op zijn juiste waarde te schatten, en te leren zien als een onderdeel van het algemeen probleem dat in deze sectie speelt, nl. de vormbepaling van de aarde uit het totaal van geometrische en gravimetrische waarnemingen. Congress Prize 1965 offered by the International Federation of Surveyors for papers by young surveyors The Congress Prize 1965 (25 pounds sterling) will be offered for an original contribution from a young surveyor born on or after 1st January, 1930. The papers must not have been published and should be about 3000-5000 words in length. They must be submitted to the candidate's national asso ciations in triplicate, typed and of an adequate literary and grammatical standard by 31st December 1964. Any subject on a professional problem besides geodetic ones will be eligible, for example: The history of surveying in the various countries with particular reference to the evolution of the professional societies. The laws of property and land. Studies on the furtherance of an exchange of information between surveyors of different countries. Each national association will select from amongst the submitted papers the one they consider to be best and submit it to the Bureau of the Fédé ration Internationale des Géomètres by 1st March, 1965 for final decision. The adjudicators, consisting of the members of the Bureau and the presi dents of those commissions competent on the subject of the submitted papers, decide by a bare majority who will be awarded the prize. The Prize paper will be read at the congress in Rome in 1965. The prize will be handed over to the author during the General Assembly.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 56