Studiekring voor Cultuurtechniek 103 Jaarverslag over 1963 Gezamenlijke bijeenkomsten met de Sectie voor Cultuurtechniek De voorjaarsbijeenkomst 1963 vond op 29 en 30 mei plaats. Zij werd verzorgd door de Werkgroep Landschapsverzorging. Op 29 mei werd in Zwolle een drietal inleidingen gehouden door de heren Dr. D. Burger, R. J. Benthem en Dr. R. J. van der Linde. De eerste sprak over „Compro missen bij de landschapsverzorging", de tweede over „Naar een nieuw cul tuurlandschap" en de laatste spreker over „Gewassen in de beschutting". Aan het slot van de dag gaf Ir. A. J. van der Poel een korte toelichting op de excursie van de volgende dag. Deze excursie leidde langs een aantal ruil verkavelingen die in verschillende stadia van uitvoering waren. Zodoende was het mogelijk een indruk te geven van de verschillende wijzen, waarop een nieuw landschap kan worden gecreëerd. De op 29 mei gehouden inleidingen zijn in het Landbouwkundig Tijdschrift nr. 18 (oktober 1963) gepubliceerd. Op de najaarsbijeenkomst op 14 november 1963 gaven de heren Ir. A. Volker en Ir. C. L. Lambregts een uiteenzetting over de cultuurtechniek in de deltagebieden in het verre Oosten. De eerste spreker belichtte daarbij de waterbouwkundige aspecten en de tweede de landbouwkundige aspecten. I.C.I.D.-zaken. In de afgelopen zomer heeft het driejaarlijkse wereldcongres van de „International Commission on Irrigation and Drainage" plaats gehad in Tokio. Van Nederlandse zijde hebben 5 mensen, allen leden van de Studie kring en de Sectie voor Cultuurtechniek aan het congres deelgenomen. Er waren 3 Nederlandse „papers" ingezonden. Werkgroepen. Wat betreft de Werkgroep Afvloeiingsfactoren kan de situatie het beste worden weergegeven met „still going strong". Het interimrapport waarover ook reeds in het vorige jaarverslag is gesproken kwam gereed. Zodra het rapport is vermenigvuldigd, hetgeen vanwege de vele formules niet een voudig is, zullen de besturen van de Sectie en de Studiekring zich over de verdere gang van zaken beraden. De Werkgroep Landschapsverzorging kwam met haar eindrapport ge reed. Zij bracht hierover op de voorjaarsbijeenkomst verslag uit. Het ligt in de bedoeling het eindrapport te publiceren; over de vorm waarin dit zal gebeuren is nog geen beslissing genomen. Op 20 maart 1963 is de nieuwe werkgroep Afvoerfactoren Stedelijke Bebouwing"welke in het vorige jaarverslag reeds werd aangekondigd, door de voorzitter van de Sectie, de heer Ir. F. L. van der Bom, geïnstalleerd. In deze werkgroep hebben vertegenwoordigers van publieke werken van verscheidene grote gemeenten, vertegenwoordigers van twee waterschappen, van twee ontginningsmaatschappijen, van de Provinciale waterstaat, van de Cultuurtechnische dienst en van een ingenieursbureau zitting. Met deze samenstelling van de werkgroep is getracht alle instanties bijeen te brengen, die bij dit onderwerp zijn betrokken, zowel wat betreft de waterlevering als wat betreft de waterontvangst. De nieuwe Werkgroep .Taluds" is op 1 april 1963 door de voorzitter van de Studiekring, de heer Ir. D. van der Zaken, geïnstalleerd. In deze werk groep zijn vertegenwoordigd de Cultuurtechnische dienst, de Grontmij, de Koninklijke Nederlandsche Heide Maatschappij, het Instituut voor Cultuur techniek en Waterhuishouding, de Technische dienst van de Polder Wal cheren, het Technisch bureau van Waterschapsbonden, de Dienst der Zuiderzeewerken en het Adviesbureau voor Fundering en Grondmechanica N.V. Fupo.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 57