Studiedag N.L.F. Deze studiedag, gewijd aan „Ontwikkelingen in de Ruilverkave ling", zal worden gehouden op vrijdag 24 april 1964 in het Labo ratorium voor Landmeetkunde te Wageningen. io4 Eén van de belangrijkste argumenten om de werkgroep in te stellen was een stimulans te geven aan het onderzoek op het gebied van de taludvoor zieningen. Vooral de „praktijkmensen" hebben grote behoefte aan de uit komsten van dit onderzoek. Tevens was het de bedoeling om een coördinatie tot stand te brengen tussen de verschillende incidentele onderzoekingen, die plaats vinden. Ledental. Eind 1963 bedroeg het ledental 267. Dit betekende dus ten opzichte van eind 1962 een vermindering van het aantal leden van 4. Bestuur. In 1963 zijn op 28 februari, 3 april, 29 mei, 12 september en 21 november tezamen met het bestuur van de Sectie voor Cultuurtechniek bestuursver gaderingen gehouden. Agendapunten waren de voorbereiding van de voor- en najaarsbijeenkomst, de activiteiten van de bestaande werkgroepen en de instelling van nieuwe werkgroepen. Voorts werd ook aandacht besteed aan zaken betreffende de „International Commission on Irrigation and Drainage". De Secretaris, Ir. J. C. de Koning PROGRAMMA: 10.00 Ontvangst. 10.25 Opening door de voorzitter, Prof. ir. G. F. Witt. 10.30 Ruilverkavelingskleurenfilm „Gesunde Struktur im Dorf und Flur". 11.00 Voordracht van Ir. C. Bijkerk, wetenschappelijk hoofdambtenaar A bij het Instituut voor Cultuurtechniek en Waterhuishouding te Wageningen. Onderwerp: Enkele actuele Ruilverkavelingsproblemen. 12.00 Gemeenschappelijke koffietafel (kosten fl. 5.50 excl.). 14.00 Voordracht van Prof. mr. P. de Haan: Balans van de Ruilverkavelingswet. 15.00 Theepauze. 15.30 Voordracht van Ir. G. Homan: Ervaringen opgedaan in het herverkavelingsblok Schouwen- Duiveland met een vergelijkende beschouwing over herverkaveling en ruilverkaveling. 16.30 Discussie. 17.00 Sluiting. De deelnemers wordt verzocht zich voor 19 april per briefkaart op te geven bij de secretaris van de N.L.F. Degenen die wensen deel te nemen aan de koffietafel, gelieven dit apart te vermeldenalleen zij die zich hebben opgegeven kunnen in aanmerking komen voor de koffietafel. Aan de deelneming aan de studiedag zijn geen inschrijvingskosten ver bonden. De secretaris van de N.L.F., Ir. I. P. Toussaint Marnixstraat 44 Leeuwarden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 58