245 In memoriam J. C. Bloos Jan Cornelis Bloos werd op 13 oktober 1906 te Zegveld (U) geboren. Hij doorliep de H.B.S. te Woerden, waar hij op 16-jarige leeftijd zijn diploma behaalde. Hierna studeerde hij aanvankelijk wis-en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Utrechtlater begon hij zijn studie aan de Landbouwhogeschool te Wageningen en ver wierf daar in januari 1931 het landmetersdiploma. Bloos werd op 16 maart 1931 benoemd tot adspirant-landmeter van het kadaster met standplaats Leiden, op 1 december 1931 volgde zijn benoeming tot landmeter te 's-Hertogenbosch, op 1 december 1935 zijn overplaatsing naar Utrecht. Hier was hij van 1 juni 1936 tot 1 juni 1946 werkzaam aan het bureau Samenwerking Rijkswaterstaat en na de opheffing hiervan op laatstgenoemde datum weder op het bureau Landmeetkundige dienst. Na op 1 janu ari 1948 benoemd te zijn tot landmeter ie klasse, werd hij met in gang van 1 mei 1950 overgeplaatst naar Arnhem, waar hij op 1 janu- ari I954 zÜn benoeming tot hoofdlandmeter ontving. De nauwgezetheid waarmede hij zijn taak opnam, was wel het voornaamste kenmerk van de bescheiden mens, die Bloos altijd is geweest. Hij was het type van de stille werker, die nooit op de voorgrond trad, maar die door zijn persoon en de uitmuntende kwaliteit van zijn werk de achting van zijn collega's verwierf. Uiterlijk steeds dezelfde rustige consciëntieuse mens, naar het scheen onbewogen door alles wat zich om hem heen afspeelde, had hij wel degelijk een levendige belangstelling in de meest verschillende gebeurtenissen. Daarbij had hij een kritisch oordeel, dat hij echter zelden uitte en dan nog steeds op zeer bezadigde toon. Hoewel zijn gezondheid reeds jaren lang te wensen overliet, ont-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 35