Berichten 251 62919: 52^ Kunstsatellieten, geodesie Veis, G. The use of artificial satellites for geodesy. Amsterdam: North-Holland Publ. Co. 1963. Dit deel bevat de voordrachten en de daaruit voortgevloeide discussies van het eerste internationale symposium over het gebruik van kunstsatellieten in de geodesie; dit symposium vond in april 1962 plaats in Washington, D.C. Kadaster en Hypotheken Overleden op 1-8-1964 in de ouderdom van 57 jaar de hoofdlandmeter J. C. Bloos te Arnhem l.d. Eervol ontslagen m.i.v. 31-12-1964 de ingenieur-verificateur Ir. J. F. Ilsen te Utrecht, met dankbetuiging voor de aan den lande bewezen diensten; m.i.v. 31-12-1964 de hoofdlandmeter-A W. Nikkels te Rotterdam; m.i.v! 31-1-1965 de hoofdlandmeter-A Ir. F. Harkink te 's-Gravenhage C.T.O., met dankbetuiging voor de aan den lande bewezen diensten. Onderscheiding. Benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw de directeur Mr. ir. S. M. Meelker, hoofd van de Directie Kadaster en Hypo theken. Benoemd m.i.v. 16-7-1964 tot hoofdlandmeter de landmeter ie klasse F. Jansen te Assen l.d.; m.i.v. 1-8-1964 tot landmeter te Zwolle l.d. Ir. J. Timmerman; m.i.v. 16-8-1964 tot hoofdlandmeter de landmeter ie klasse Mr. ir. J. L. G. Henssen te 's-Gravenhage dir. K. en H.; m.i.v. 1-10-1964 tot ingenieur-verificateur van het kadaster te Arnhem Ir. A. J. Wytema, hoofdlandmeter te Nijmegen l.d. In dienst genomen op arbeidsovereenkomst m.i.v. 1-8-1964 te 's-Hertogen- bosch l.d.: Ir. J. G. Molnar. Technische Hogeschool te Delft Benoemd tot gewoon lector in de afdeling Weg- en waterbouwkunde, om onderwijs te geven in het landmeten en waterpassen en de geodesie: Ir. A. H. Kooimans. Meetkundige dienst van de Rijkswaterstaat Tewerkgesteld m.i.v. 1 juni 1964 de geodetisch ingenieur: Ir. H. Rietveld. Nederlandse Landmeetkundige Federatie De jaarlijkse huishoudelijke vergadering van de Nederlandse Landmeet kundige Federatie zal plaats hebben op woensdag 4 november 1964 voor de aanvang of na afloop van de Cartografendag. Geslaagd voor het examen landmeettechnicusJ. J. van Antwerpen, Eindhoven; H. W. Bakker, Alkmaar; J. Beuker, Assen; H. E. ten Broeke, Almelo; L. J. Erwich, Tilburg; L. E. Hinrichs, Wageningen; J. A. M. Hop, ScheveningenJ. J. van Houte, Rotterdam; P. Krui- zinga, Badhoevedorp; J. L. Mijsbergh, 's-Gravenhage; J. J. Ooster wegel, Delfgauw; H. C. Ploeg, Zwolle; H. Testerink, Enschede; A. A. M. Timmer, Amsterdam; P. A. H. Verhagen, Weert; T. N. Verweij, 's-Gravenhage; H. Walbeek, Haarlem; J. Zeldenrust, Warns. Geslaagd voor het examen landmeetkundig tekenaar: J. B. Claus, Haar lem; H. van Heusden, 's-HertogenboschM. G. G. J. Jutte, Delft; J. Oberman, Uithoorn. Prijsuitreiking op het Landmeterscongres te Brussel Op 1 juli 1964 heeft de voorzitter van het Royal Institution of Chartered Surveyors" ter gelegenheid van het Congres van de Landmeters te Brussel de Gouden medaille en Prijs van de Engelse landmeters uitgereikt aan Dr. Aimé de Leeuw voor zijn studie getiteld ,,De Landmeter in West-Europa".

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 41