269 vroegere publikaties die a.h.w. onder het nummer van zo'n nieuw gebied zijn verzameld, doch evenzeer de over- en inschrijvingen welke op de in dit gebied gelegen kavels betrekking hebben. Deze kavels, die alle in de akten op dezelfde wijze nl. als een gedeelte van het door een nummer aangeduide gebied kadastraal moesten worden omschreven, kunnen door deze omschrijving noch naar ligging en uitgestrektheid, noch administratief van elkaar en van andere kavels worden onderscheiden. Het nummer waarmede bedoeld gebied kadastraal is aangeduid blijft echter voor de admi nistratie een „perceelnummer", waarbij de overgeschreven akten en de hypothecaire inschrijvingen worden geboekt. Zo kan het voorkomen, dat door het ontbreken van de kadastrale indeling van de percelen waarvan de overgedragen c.q. bezwaarde kavels gedeelten zijn, bij één zo'n ,,perceel"nummer enkele tientallen titels die elkaar ook nog geheel of gedeeltelijk kunnen „over lappen" en een dikwijls nog veel groter aantal hypothecaire inschrijvingen geboekt moeten worden. Zo'n „verzameling" van de bij één gebied geboekte titels en inschrijvingen veroorzaakt allerlei moeilijkheden, omdat niet gezegd kan worden welke publikaties bij de verschillende kavels behoren. De zo voortreffelijk werkende boekhouding op het perceel (voor de hypotheken ingevoerd bij het K.B. van 30 juli 1878, Stb. 140, waardoor de onhoudbare toestand2) waarin de hypothecaire administratie vóór deze datum was komen te verkeren, zich nadien niet meer heeft herhaald) moet men hier nog node missen. Voor het verstrekken van inlichtingen in zake hypothecaire inschrijvingen behelpt men zich wel door in zo'n gebied een over gedragen kavel te individualiseren met het deel en nummer van de overgeschreven titel van aankomst met daaraan toegevoegd omdat één akte overdrachten aan verschillende personen kan inhouden de naam van de verkrijger. Per gebied, gekenmerkt door zijn „kadastrale" aanduiding, zet men dan een hulpadministratie op van de inschrijvingen op de namen der verkrijgers met hun titel van aankomst (staat achter de naam van een verkrijger met zijn titel van aankomst geen inschrij ving vermeld, dan is de in de titel van aankomst genoemde kavel onbelast; vergelijk P.W. 14977). Omdat hier niets anders plaats vindt dan een verwijzing van de ene publikatie naar de andere, worden de bezwaren van het niet bekend zijn aan de bewaring Verg. Berretty W.P.N.R. nr. 4638 of T.K.L. 1962, blz. 280„Wanneer nu, zoals regelmatig voorkomt, grote bouwterreinen in tien tot over de honderd gedeelten worden verkocht en deze gedeelten bovendien hypothecair worden bezwaard, zonder dat spoedige uitmeting volgt dan behoeft het niet veel betoog, dat de hypothecaire boekhouding daardoor voor schier onoplos bare problemen komt te staan Het aantal fouten, dat onder die om standigheden in de transport- en hypotheekakten insluipen, wordt be grijpelijkerwijs legio." 2) Zie het voorlopig verslag bij de Wet tot vernieuwing der bestaande hypothecaire inschrijvingen van 5 juni 1878 (Stb. 90).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 19