hebben binnen het areaal van het gebiedsperceel naar ligging en begrenzing gelokaliseerd en is door de kadastrale indeling der kavels een volledig titelonderzoek mogelijk geworden. (Toch zijn met deze kadastrale indeling niet altijd alle moeilijkheden opgeheven zo bijv. wanneer bij het vestigen van een erfdienstbaarheid zowel het heersend als het lijdend erf als een gedeelte van hetzelfde gebiedsperceel moesten worden aangeduid.) Het is begrijpelijk dat juist voor de onderwerpelijke gebieden zich de noodzakelijkheid kan doen gevoelen, in de akten, behalve de gebrekkige kadastrale aanduiding, nog een nadere omschrijving van de kavels te geven. Deze nadere omschrijvingen blijken echter lang niet altijd volledig of zonder gebreken te zijn, waardoor zij de landmeter aanleiding geven, na toepassing van de meting, de desbetreffende notaris te doen verzoeken een akte van rectificatie te laten overschrijven. In deze rectificaties mogen, mede doordat daarin de vroeger onjuist of onvolledig omschreven kavel als een geheel kadastraal perceel kan worden aangeduid, belangrijke, de rechtszekerheid dienende, aanvullingen van de eerder overgeschre ven titels worden gezien. Het doel van het publiceren van rechtshandelingen betreffende een onroerend goed in de registers van de hypotheekbewaarder is het openen van de mogelijkheid dat derden steeds gemakkelijk van de rechtstoestand van het onroerend goed kunnen kennis nemen. 2) Is de kadastrale indeling bijgehouden, dan kunnen, wanneer een onroerend goed als een geheel perceel kan worden aangeduid, aan derden altijd alle met betrekking tot dat goed van belang zijnde pubhkaties worden voorgelegd. Normaliter geldt alsdan hetzelfde voor elk onroerend goed dat een gedeelte uitmaakt van een perceel dus van een onroerend goed als zo juist is bedoeld. Zijn de onroerende goederen echter gelegen in gebieden waarvan de kadastrale parcellering door het niet meer zichtbaar zijn van de grenzen op het terrein is verouderd of vervallen (zoals bijv. in te herkadastreren nieuwe stadsgedeelten), dan kunnen in het algemeen de voor een beoordeling van de rechtstoestand van deze onroerende goederen te raadplegen publikaties niet worden aange wezen. Dit is dan veelal een gevolg van het nog niet kadastraal in gedeeld zijn van de percelen, waarvan deze onroerende goederen in feite gedeelten zijn. Belanghebbenden die ter voorkoming van eventueel eerst later, na de meting en toepassing, blijkende mis- 271 b Verg. Nakken W.P.N.R. nrs. 4576 t/m 4582, punt 13: „Is in de openbare registers een onvoldoende aanduiding van het voorwerp van de transactie te vinden dan kan de daarop volgende uitmeting hoe ver antwoord dit ook moge zijn uit geodetisch oogpunt rechtens niet die betekenis worden toegekend, waarop de zorg en de moeite, daaraan door de deskundige (bedoeld wordt de landmeter van het kadaster) besteed aan spraak kunnen maken". Zie ook Asser-Beekhuis Tweede deel Zakenrecht blz 218 2) Verg. Asser-Beekhuis, blz. 57/58 en 223.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 21