302 grammetrische instrumenten, maar ook apparatuur ten behoeve van de terrestrische landmeetkunde. Zo stond er o.a. de nieuwe uitvoering, thans geheel getransistoriseerd, van de geodimeter (AGA). Zittingen en tentoonstellingsbezoek werden afgewisseld met ex cursies naar kaarteringsdiensten en opnemingsfirma's. 's Avonds waren er vaak ontvangsten. Een hoogtepunt vormde het officiële banket in het Casino te Estoril, dat door ca. 500 per sonen werd bijgewoond. Een boottocht op de Taag, excursies naar de oude universiteitstad Coimbra of het bedevaartoord Fatima behoorden tot de verstrooi ingsmogelijkheden gedurende het congres. Ir. H.L. van Gent Lit Ier at uuroverzicht Willem Schermerhorn Jubilee Volume. 244 blz., 17x24 cm, kunstdruk, linnen band. Uitgave van het I.T.C. te Delft. Prijs f 29.00 Op 17 december 1964 hoopt Prof. dr. ir. W. Schermerhorn zijn zeventigste verjaardag te vieren. Ter gelegenheid daarvan is door het I.T.C. deze jubileumuitgave verzorgd, waarin door een zeventiental internationaal befaamde schrijvers op fotogramme- trisch gebied verschillende aspecten van de luchtkaartering worden behandeld. Hoewel een boekbespreking zich in beginsel natuurlijk dient te beperken tot wat dat woord aanduidt, is dit ook een goede aanlei ding enkele woorden te wijden aan de figuur die met dit boek wordt geëerd. Afgezien van zijn vele andere activiteiten is Prof. Schermer horn ongetwijfeld het beste bekend door het International Training Centre for Aerial Survey, het Instituut, dat op zijn instigatie werd opgericht en waarvan hij sinds de oprichting in 1956 de leiding heeft gehad. Het vele werk dat door het I.T.C. wordt verricht is moeilijk in getallen uit te drukken, maar het feit dat in 1963 bijna 200 studenten uit alle delen van de wereld waren ingeschreven geeft toch wel een indruk. Overigens beperken de werkzaamheden zich zeker niet tot alleen opleiding zoals o.a. blijkt uit publikaties van de Internationale Bibliografie voor Fotogrammetrie. Het is te hopen dat Prof. Schermerhorn zich nog lange tijd zal kunnen wijden aan de ontwikkeling van de fotogrammetrie; het bereiken van zijn 70e levensjaar zal, zoals in het voorwoord tot het boek al wordt gesteld, zeker geen aanleiding voor hem zijn, zijn activiteiten te staken. De inhoud van het boek geeft een overzicht van de huidige stand der fotogrammetrie. Het feit dat elk onderdeel door een expert op

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 52