Nederlandse Landmeetkundige Federatie 49. Deutscher Geodatentag Het jaarlijkse congres van de Duitse landmeters, dat van 1 tot 5 september 1964 in Hamburg is gehouden, stond deze keer in het teken van „Technik und Umwelt". De opening werd verricht door de voorzitter van de D.V.W., 320 Beknopt verslag van de hoofdbestuursvergadering gehouden op 2 oktober 1964 te Utrecht. Afwezig met kennisgeving zijn Ir. M. J. te Nuyl en W. L. Lievaart. Het verslag van de vergadering van 19 maart 1964 wordt ongewijzigd goedgekeurd. Van de Vereniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster is bericht ontvangen dat deze vereniging met ingang van 1 september 1964 is opgeheven. Ir. W. A. Wiltink heeft bedankt als lid van de examencommissie in verband met de aanvaarding van een nieuwe functie. In zijn plaats is op voorstel van de examencommissie Ir. L. P. Roelfsema benoemd. Het programma van de „Cartografendag" wordt vastgesteld; in verband met enkele organisatorische moeilijkheden vindt uitstel tot 11 december plaats. Deze manifestatie wordt gehouden in het Laboratorium voor Land meetkunde te Wageningen. De vakbeurs kan wegens gebrek aan belang stelling niet doorgaan. Betreffende de werkgroep c.q. commissie „Wijziging Ruilverkavelmgswet 1954" wordt medegedeeld dat deze commissie thans bestaat uit Prof. mr. P. de Haan, Mr. J. C. Somer, Mr. N. M. Zijp, Ir. A. Covers, Ir. G. Homan en Prof. ir. G. F. Witt (als voorzitter). Aan de Studiekring voor Cultuurtechniek is nog verzocht om aanwijzing van twee cultuurtechnische ingenieurs. De heren Ir. E. R. Bosman, J. P. I. M. van der Meer, Ir. P. A. Roos, Ir. W. Sonnenberg en Ir. M. Tienstra zullen een subsidie van 500. ontvangen voor het bezoeken van het congres van de S.I.P. te Lissabom De voorzitter brengt verslag uit van de vergadering van het Comité Permanent te Sofia. Het hoofdbestuur besluit niet deel te nemen aan de F.I.G.-tentoonstelling te Rome. In verband met de herindeling van de F.I.G. commissies worden de ver schillende rapporteurschappen nog eens nagelopen. De rapporteurs zijn thans Commissie II: Prof. ir. G. J. Bruins, commissie III: Ir. F. Harkink en Ir. H. L. Rogge, commissie IV: Prof. ir. G. F. Witt en Ir. A. H. van der Most, commissie VIr. G. A. van Wely en Ir. H. L. van Gent, commissies VII, VIII en IX: Ir. P. J. Bakker. Voor commissie I is er nog geen rapporteur aangewezen, terwijl voor commissie VI, een afscheiding van de voormalige commissie III, als rappor teurs voor het congres te Rome nog zullen optreden Ir. G. A. van Wely en Ir. H. L. van Gent. De behandeling van het door de commissie „Werkgroepen post-academiale cursussen" uitgebrachte rapport wordt in verband met de vergevorderde tijd uitgesteld tot de volgende hoofdbestuursvergadering. De stichtingsakte voor de stichting „N.L.F.-examens" zal nog dit jaar gepasseerd worden. De secretaris van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie, Ir. I. P. Toussaint

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 70