330 Benoemd tot hypotheekbewaarder te Leiden m.i.v. 16-9-1964 Mr. J. J. Kraan; tot hoofdlandmeter m.i.v. 1-10-1964 de landmeter ie klasse J. Bos te Arnhem l.d. en m.i.v. 16-10-1964 de landmeter re klasse P. van der Wulp te Middelburg r.d. Verplaatst m.i.v. 1-1-1965 van Breda naar Rotterdam l.d. en aangewezen als hoofd van bureau de hoofdlandmeter-A G. J. Docters van Leeu wen Opgeheven m.i.v. 16-11-1964 het bureau van de landmeetkundige dienst en het kantoor van de hypotheken, enz. te Amersfoort. De daaronder ressorterende gemeenten zijn gevoegd bij het bureau en het kantoor te Utrecht. Meetkundige dienst van de Rijkswaterstaat Overleden op 30 november ^64 in de leeftijd van 35 jaar de hoofdinge nieur Ir. M. A. Hol Craanen. Onderscheiding Prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz is benoemd tot lid van de Pause lijke Academie van Wetenschappen te Rome. Zwaartekrachtsmetingen In het kader van het zgn. ,,Navado"-project neemt de Koninklijke Marine deel aan een groot internationaal oceanografisch onderzoek op de Atlantische oceaan, tezamen met de Marine van Engeland en die van de Verenigde Staten. Dit onderzoek wordt verricht aan boord van het opnemings vaartuig van de afdeling Hydrografie ,,Hr. Ms. Snellius". Behalve dat er gegevens worden verzameld voor militaire doeleinden, is ook aan verschillende wetenschappelijke instellingen in Nederland gelegen heid geboden tijdens dit Navadoproject, dat zich uitstrekt over de periode van 24 november 1964 tot 17 september 1965, onderzoekingen te verrichten op eigen gebied. Zo neemt de onderafdeling der geodesie van de Technische Hogeschool te Delft aan dit project deel om zwaartekrachtsmetingen te verrichten. Een nieuw type zwaartekrachtsmeter, een veerinstrument op een gyroscopische platform, volgens het principe van Dr. Graf, is daartoe aan boord opgesteld gedurende de gehele reis zal dit de zwaartekracht continu registreren. De wetenschappelijke medewerker van het laboratorium voor geodesie, Ir. G. L. Strang van Hees en Ir. T. J. Poelstra, zullen bij toerbeurt de waarnemingen verrichten. Het is de bedoeling 12 oversteken langs een parallel over de noordelijke Atlantische oceaan te maken, nl. 6 in oost- west- en 6 in west- oostrichting, te beginnen bij 22° N.B. en vervolgens om de drie breedtegraden, tot en met 550 N.B. Op 24 november jl. vertrok ,,Hr. Ms. Snellius" uit Den Helder naar Las Palmas (Canarische eilanden) om vandaar haar eerste oversteek op 2 decem ber te beginnen. Verhoging abonnementsprijs Door de gestegen exploitatiekosten wordt de abonnementsprijs m.i.v. 1-1-1964 vastgesteld op f 21.- per jaar; de prijs van losse afleveringen is gebracht op f4.- per stuk. 30 nov. 1964 H. L. v. G.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 80