Inhoud van de 80ste jaargang (1 964) 33i LANDMEETKUNDE Blz. Prof. R. Roelofs. Een methode voor het aansluiten van punten aan een willekeurig aantal gegeven punten213 Ir. G. J. Husti. Foutenvoortplanting bij veelhoeken, triangulatie- en trilateratiekettingen253 RECHT EN ADMINISTRATIE Prof. mr. P. de Haan. Balans van de ruilverkavelingswet109 Ir. G. Homan. Ervaringen, opgedaan in het herverkavelings- blok Schouwen-Duivelandeen vergelijkende beschouwing over herverkaveling en ruilverkaveling129 Mr. ir. C. G. van Huls. Erfpacht142 W. Joosten. De bijhouding van het kadaster en de openbare re gisters 262 Litteratuuroverzicht Beoordeling door Mr. ir. C. G. van Huls: Kurandt, Allgemeiner Bericht über den heutigen Zustand des Katasters281 FOTOGRAMMETRIE Dr. H. G. J erieAsimple Contour Plotter for Topographic Mapping 183 Het tiende internationale fotogrammetrisch congres287 Litteratuuroverzicht Boekbeoordeling door Prof. ir. A. J. van der Weele: Schwidefsky, Grundriss der Photo- grammetrie233 Ir. P. A. Roos: Willem Schermerhorn Jubilee Volume302 CARTOGRAFIE Ir. L. van Zuylen en Ir. J. A. van der Linden. A punching machine for accurate register in making coloured maps226 Litteratuur over zicht Boekbeoordeling door Ir. H. L. van GentBos-Niermeijer, Atlas der gehele aarde235 Boekaankondiging: Koeman, Handleiding voor de studie van de Topografische kaarten van Nederland (1750-1850)304 VERSCHILLENDE ONDERWERPEN Dr. L. J. B. Zeegers. Toepassing van vectoren bij het oplossen van vergelijkingen met n onbekenden15 Dr. ir. A. T wij nstra. Ontwikkelingen in de taak van de Quantity- surveyor 18 Ir. G. Bakker. Een onderzoek naar de randverdeling van een Jena Theo oio49 Mr. ir. J. M. C. Witvliet. Maatschappijwetenschappen voor de geodetisch ingenieur54 Ir. T. A. Nieman. Verkenning van snelliuspunten76 Ir. L. Korver. De weglengte in een ruilverkaveling79>3°5 Ir M. J. M. Bogaerts. De DK-RV, een zelfreducerende draden- afstandmeter met verticale baak van KERN 147 N. D. Haasbroek. Een geschiedkundig overzicht van de nomo- grafie165 Ir. C. Bij kerk. Enkele actuele ruilverkavelingsproblemen188

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 81