het adres van de gebruikers met opgave van de in bedrijf genomen oppervlakten. 2°) Een schema van de uit te voeren werken met een raming van de uitgaven en van de jaarlijkse lasten voor kosten van bedrijf, onderhoud en toezicht betreffende de vaste kunstwerken en een aanwijzing van het gedeelte van de aan de eigenaren ten laste komende uitvoeringskosten van het ontwerp van ruil verkaveling. Deze documenten worden in de gemeenten, op welker grondge bied de in het ruilverkavelingsblok opgenomen gronden zijn gelegen, gedurende dertig dagen ten gemeentehuize neergelegd. De op de lijst vermelde eigenaren en gebruikers worden verzocht er kennis van te nemen en kunnen de opmerkingen en bezwaren inbrengen die zij nuttig achten. Nadat het onderzoek is gesloten, en na onderzoek van de inge brachte bezwaren, beslist de Minister of er aanleiding is om de algemene vergadering van de eigenaren, vruchtgebruikers en gebruikers bijeen te roepen om over de al dan niet uitvoering van de ontworpen ruilverkaveling te beslissen. Op de betrokken algemene vergadering wordt over het voorstel afzonderlijk gestemd door de groep van de eigenaren en vrucht gebruikers en door deze van de gebruikers. Het voorstel tot ruil verkaveling is slechts aanvaard indien het in elk van beide groepen wordt bijgetreden door een meerderheid, en voor zover degenen die het voorstel bijtreden meer dan de helft van de kadastrale opper vlakte van de te herverkavelen gronden bezitten of in gebruik hebben. Er moet dus een viervoudige meerderheid worden bekomen. Is de uitslag van de stemming gunstig, dan wordt bij koninklijk besluit een Comité ingesteld, belast met de uitvoering van de ruil verkaveling. Dit Comité bestaat uit twee eigenaren en twee ge bruikers, aangewezen op voormelde algemene vergadering, uit drie ambtenaren aangewezen door de Koning waarvan twee op voordracht van de Minister van Landbouw en één op voordracht van de Minister van Financiën en een secretaris aangewezen door de Nationale Maatschappij voor de Kleine Landeigendom. Het Comité heeft rechtspersoonlijkheid; de voorzitter en de secretaris voeren zijn beslissingen uit en vertegenwoordigen het Comité in rechte. Het verder verloop der verrichtingen is gelijkaardig aan de Nederlandse procedure. De Nederlandse Ruilverkavelingswet van 1938 heeft ten andere bij de totstandbrenging van deze regeling tot voorbeeld gestrekt; er zijn echter ook belangrijke verschillen, o.a. inzake de organisatie. In België wordt nl. naast het Ministerie van Landbouw (Dienst Ruilverkaveling) gebruik gemaakt van een tijdens de totstandkoming van de wet reeds met andere taken 20

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 22