6g In memoriam Ir. M. A. Hoi Craanen Op 30 november 1964 overleed plotseling Ir. M. A. Hol Craanen, hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat, in de leeftijd van 35 jaar. Maurits Adriaan Hol Craanen werd op 7 februari 1929 te Middelburg geboren. In 1946 behaalde hij het diploma H.B.S.-B aan het Christelijk Lyceum te Zeist, waarna hij zich aan de Tech nische Hogeschool te Delft liet inschrijven, aanvankelijk voor de studie voor civiel-ingenieur. Later ging hij over naar de studie voor geodetisch ingenieur, waarvoor hij in 1954 het diploma behaalde. Op 1 september 1954 trad hij als adjunct-landmeter in dienst bij de Meetkundige dienst van de Rijkswaterstaat; na zijn benoeming tot landmeter in vaste dienst op 1 december 1955 volgde zijn bevordering tot landmeter ie klasse op 1 januari 1961. Met ingang van 1 januari 1964 werd hij bevorderd tot hoofdingenieur. Gedurende de eerste jaren van zijn loopbaan bij de Meetkundige dienst maakte Hol Craanen zich vertrouwd met het werk in de buitendienstdeze periode sloot hij af als rayonchef in Zuid-Holland. Daarnaast had hij vele jaren een actief aandeel in de opleiding van - jonge-landmeeIkundigen voor dé buitendienst. Sinds i960 bekleedde Hol Craanen bij de Meetkundige dienst een unieke positie; als hoofd van de afdeling Planning was hij verantwoordelijk voor de coördinatie van de werkzaamheden op de verschillende afdelingen. De vaak ingewikkelde weg vanaf de voorbereiding van de meting tot aan het gereedgekomen werkstuk kende hij als geen ander. Hierdoor zowel als door zijn karakter was hij voor deze functie, waarin hij veelvuldig contact had met des kundigen in en buiten de Rijkswaterstaat, bij uitstek geschikt. Hij had de gave om het geheel te kunnen overzien zonder daarbij de details uit het oog te verliezen. Door zijn grondige theoretische kennis en zijn praktisch inzicht verwierf hij zich respect van zijn

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 71