gesprekspartners; zijn tactvol optreden maakte het hem mogelijk zijn ideeën ingang te doen vinden, zonder dat dit tot conflicten leidde. Ook voor de Nederlandse Landmeetkundige Federatie heeft Hol Craanen belangrijk werk gedaan. Als districtscommissaris organiseerde hij gedurende de jaren 1956 tot 1962 de regionale bijeenkomsten in het district West. Een van de laatste van deze bijeenkomsten vormde tevens de eerste praktische samenwerking van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie met het Neder lands Genootschap voor Landmeetkunde. Was het jeugdige over moed, of had hij, met de eenvoud die hem kenmerkte, aangevoeld welke weg wij gaan moesten Vanaf 1962 trad Hol Craanen op als secretaris van de Examen commissie van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie. Hij gaf zijn volle werkkracht aan dit belangrijke werk, wetend dat hij hiermede een bijdrage kon leveren om jonge mensen betere kansen te geven in onze zo ingewikkelde samenleving. Het was een functie volkomen in de lijn van zijn karakter: het werken op de achtergrond, zonder de glans van de publiciteit. Hol Craanen was een man die, eenvoudig en bescheiden, van het leven hield. Het waren vaak de gewone, schijnbaar onbeteke nende zaken, die hem gelukkig maakten. Hoe intens kon hij genieten van het spel van zijn kinderen, een stuk muziek of zomaar een sneeuwbui. Zijn vaak originele kijk op mensen en toestanden maakten hem tot een boeiend gezelschap. Hij was een vriend waarop je kon vertrouwen, rechtuit en ongecompliceerd. Jong is hij van ons heengegaan; de lege plaats die hij achterlaat bij de Meetkundige dienst, bij zijn vrienden en bovenal in zijn gezin is groot, ontstellend groot. Onze gedachten gaan uit naar zijn dappere vrouw en zijn beide zo jonge kinderen. Onze goede vriend, hij ruste in vrede. Waalewijn 70

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 72