Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie 7i Jaarverslag over de periode 1963-1964, uitgebracht op de algemene ledenvergadering gehouden op woensdag 25 nov. 1964.| De vereniging telt thans 253 leden, waaronder 20 firmaleden. Aan het einde van het vorige verenigingsjaar bedroeg het ledental 248, waaronder ook 20 firmaleden. Gedurende het jaar zijn de volgende voordrachten gehouden: Te Delft: Dipl.-Ing. Feldkeller over „Stereometrograph und Coördimeter, zwei bedeutende Neu-entwicklungen in photogrammetrischen Geratebau aus Jena" Te Delft: Prof. ir. A. J. van der Weele over „De huidige stand van de analytische fotogrammetrie" Te Utrecht: Dr. Ing. H. K. Meier over „Geometrische Abbildungs- genauigkeit und photographische Bildqualitat von Luft- bildkammern" Te Wageningen: Dr. A. P. A. Vink over „Enkele gedachten over foto- ïnterpretatie" Te Utrecht: Dr. C. Voute over „Hydrogeologische problemen met betrekking tot het conserveren van oudheden" Te Delft: Ir. L. Aardoom en Ir. J. C. de Munck over „Het foto graferen van kunstmanen" en „Een experimentele opstel ling voor het bepalen van posities van kunstmanen" Te Delft: Dr. Hellmut Schmid over „Experience with space trian- gulation". Tevens is op 22 januari 1964 in Delft een discussiemiddag gehouden, waarop door een „panel" een aantal vragen is behandeld. De voordracht van Dr. Voute te Utrecht werd gehouden op een bijeen komst die was belegd in samenwerking met het Koninklijk Instituut van Ingenieurs, Afd. Bouw- en Waterbouwkunde. Aansluitend op de voordrachten van Ir. Aardoom en Ir. De Munck was er gelegenheid in het Laboratorium voor Geodesie te Delrt de besproken apparatuur te bezichtigen. Op de algemene ledenvergadering, gehouden op 19 december '63 werden de heren Prof. dr. Edelman, Den Hengst, Prof. dr. ir. Schermerhorn en Ir. Van Zuylen herkozen als bestuurslid. De heer Ir. S. Rienstra trad toe tot het bestuur. Helaas overleed op 15 mei 1964 ons bestuurslid Prof. dr. Edelman. Wij verloren in hem een voorvechter van de luchtfotoïnterpretatie. Omtrent de toekomstige structuur van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie valt momenteel niet veel nieuws te melden. De fusie van de vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en die voor Civiel-landmeters en Geodetisch ingenieurs is nog geen feit. Aan de bestaande toestand is dus Kadaster is opgeheven. Van 7-19 september 1964 heeft in Lissabon het 11de internationale congres voor fotogrammetrie plaats gehad. Door Nederland is voor en tijdens dit congres het werk voor commissie VII (fotoïnterpretatie) geleid. I.v.m. de afwezigheid van de plaatsvervangend voorzitter Prof. dr. De Sitter is het voorzitterschap voor deze commissie waargenomen door Dr. H. Th. Ver stappen. Tijdens dit congres is de Von GRUBER-Award toegekend aan ons lid Dr. Ing. F. Ackermann. Het eerst volgende internationale fotogrammetrische congres zal plaats vinden in 1968 te Lausanne; tot voorzitter van de S.I.P. is gekozen Dr. Harry uit Zwitserland. De Secretaris, Ir. L. van Zuylen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 73