7 2 Studiekring voor Cultuurtechniek Jaarverslag over 1964 Gezamenlijke bijeenkomsten met de sectie voor Cultuurtechniek Op 2i en 22 mei vond in Limburg de voorjaarsbijeenkomst plaats. Zij was gewijd aan de ontgrondingen in de provincie Limburg. In Maastricht werden in het sfeervolle Bonnefantenmuseum op de eerste dag drie inleidin gen gehouden. Als eerste spreker trad op Ir. B. C. E. Janssen met als onderwerp „Ontgrindingen". Daarna sprak Ir. J. A C. H. Delsing over „Ontzandingen" en tenslotte Ir. J. Vallen als landschapsarchitect sprekend over „Landschappelijke verzorging van de ontzandingen in Noord-Limburg". De excursie die op 22 mei werd gehouden, voerde het gezelschap van Maastricht via de ontgrindingen bij Roermond en de ontzandingen bij Mook naar het eindpunt Nijmegen. Tijdens deze excursie werd een goede indruk verkregen van de enorme ontgrondingswerken, die in de provincie Limburg thans aan de gang zijn en zich in de naaste toekomst nog in belangrijke mate zullen uitbreiden. Vooral de wijze waarop het landschap, dat er na de ontgrondingen nogal gehavend uitziet, tot een prachtig recreatie-oord wordt herschapen, was een schoon voorbeeld hoe bij dit soort ondernemingen werk met werk wordt gemaakt. De najaarsbijeenkomst, die op 12 november in Utrecht werd gehouden, was gewijd aan de economie in de cultuurtechniek, met name bij de ruil verkavelingen. De bijeenkomst stond onder leiding van Ir. J. Verkoren, terwijl als sprekers resp. Prof. dr. C. van den Berg, Ir. H. L. J. Linden- bergh, Ir. G. C. Meyerman en Drs. G. van der Lely optraden. Zij spraken resp. over de onderwerpen a) Algemeen overzicht van het economisch onderzoek in de cultuurtechniek. b) Bedrijfsmodellenstudie ten behoeve van de cultuurtechniek. c) Lineaire programmering ten behoeve van de cultuurtechniek. d) Nacalculatie van het effect van cultuurtechnische werken. Het ligt in de bedoeling, de inleidingen die op beide bijeenkomsten zijn gehouden, te publiceren. I .C .1 .D .-zaken Van de zijde van de „I.C.I.D." is Nederland gevraagd om voor het congres in 1966 in New Delhi een general reporter aan te wijzen. De keuze is gevallen op Ir. Volker. Tot nu toe is het mogelijk geweest steeds een Nederlandse vertegenwoor diger te zenden naar de vergaderingen van de Executive Council. Het eerstvolgende regionale Westeuropese congres zal in Italië worden gehouden. Werkgroepen Werkgroep Afvloeiingsfactoren Zoals reeds op de vorige vergadering is verteld, gaf de vermenigvuldiging van het interimrapport met zijn vele ingewikkelde formules nog al wat moeilijkheden. Dank zij de grote activiteit van Ir. Snijdelaar, de secretaris van de Werkgroep, is het rapport in het voorjaar in offset verschenen. Na een bespreking in bredere kring in juni is de Werkgroep bezig de daar gemaakte opmerkingen te verwerken. 2. Werkgroep Landschapsverzorging De Werkgroep is thans bezig met de laatste hand te leggen aan de publi- katie van haar eindrapport. Deze publikatie wordt door de Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij mogelijk gemaakt.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 74