n6 Bij het punt „ingekomen stukken" deelde de voorzitter mede dat van de heer Ir. F. Harkink bericht was ontvangen dat de Nederlandse index op de Dictionnaire MuJtilingue in manuscript nagenoeg gereed is. De Rijkscommissie voor Geodesie en de N.L.F. zullen zich nog moeten beraden over de verdeling van de druk kosten. De N.L.F. kan de heer Harkink niet genoeg dankbaar zijn voor de door hem verrichte werkzaamheden. De voorzitter herdacht vervolgens de overledenen, te weten de heren J. Bonthuis, P. Rietsema, G. W. Robaard, Mr. K. J. Bes, J. W. Degenhart, P. J. ter Plegt, L. Bakker, J. C. Bloos en M. A. Hol Craanen. Hij deelde mede dat de Vereniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster met ingang van september 1964 is opgeheven en de N.L.F dus nog uit drie verenigingen is samengesteld. De werkgroep Leidingenregistratie kon niet worden samengesteld, omdat de Vereniging van Nederlandse Gemeenten eerst het rapport van de Staatscommissie in zake het Kadaster wil afwachten om daarna haar houding te bepalen. De werkgroep Balans Ruilverkavelingswet is echter geformeerd en bestaat uit drie leden aangewezen door de Vereniging voor Agrarisch Recht, te weten de heren Prof. mr. P. de Haan, Mr. J. C. Somer en Mr. N. M. Zijp, drie leden van de Studiekring voor Cultuurtechniek, de heren Ir. C. Bosman, B. J. Franke en Ir. C. D. Viehoff en drie leden van de N.L.F.,'nl. de heren Ir. A. Covers, It. G. Homan en Prof. ir. G. F. Witt, welke laatste voorzitter van de werkgroep zal zijn; secretaris van de werkgroep is Mr. D. L. Rodrigues Lopes. Ook de akte voor de „Stichting N.L.F.-examens" is gepasseerd. Bestuursleden van de Stichting zijn: de heren B. M. de Bruin, G. J. Docters van Leeuwen, Ir. R. J. Rienks, E. Schrikkema ing. en Prof. ir. G. F. Witt (voorzitter). Een kleine werkgroep bestaande uit de heren Ir B. G. K. Krijger, Ir. G. H. Ligterink en Ir. W. Sonnenberg heeft een rapport uitgebracht over de behoefte aan de instelling van werkgroepen en post-academiale cursussen. Voor het geleverde schillende grootte en verschillend gewicht, is het beton. Niet nieuw, maar tegenwoordig veel toegepast. U zult dan wel over een sterke mengmachine moeten beschikken, om iets „concreets" (een genootschap) te kunnen samen stellen. Bovendien zult U als toegangsmogelijkheid geen deur moeten kiezen (die is wel erg onhandig van beton), maar een steeds openstaande poort is wel te construeren. Deze oplossing zal wel een wensdroom blijven en daarom is het moderne kunststof deurtje nu te verkiezen. In de toekomst kan hij ook nog worden versterkt of versierd met enige andere materialen; het geheel voorzien van een „Niet Langer Flansen "-verfje zal een sieraad kunnen worden als toegangs deur tot onze landmeetkundige tuin, waar de ,,g(e)odetia's" prachtig bloeien. Ik hoop dat deze nieuwe deur snel gefabriceerd mag worden. Want de oude deur kraakt en piept op het ogenblik nogal nu de constructeurs zich wel erg druk maken over een nieuwe constructie en ondertussen het onder houd van de bestaande deur verwaarlozen. Misschien zou een geheel nieuw team constructeurs geen kwaad kunnen. Overigens: Gooi geen oude deuren weg voor U nieuwe heeft!

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 42