werk zijn wij deze heren dankbaar. Het dagelijks bestuur heeft gemeend er goed aan te doen de behandeling van dit rapport aan het vernieuwde hoofdbestuur over te laten. Ten aanzien van de afgestudeerden aan de onderafdeling der geodesie deelde de voorzitter mede dat van de 104 afgestudeerden van de laatste 10 jaar, 27 bij het kadaster in dienst traden, 51 bij andere instellingen in Nederland, 21 vonden een werkkring in het buitenland en 5 moesten nog hun militaire verplichtingen nakomen. In 1964 heeft de S.O.L.C. (Stichting Organisatie Landmeet kundige Congressen) aan vijf geodeten een subsidie van 500. verleend voor de bijwoning van het S.I.P.-congres te Lissabon. De F.I.G. zal in 1965 haar contributie verhogen, hetgeen voor de N.L.F. geen ernstige consequenties heeft. De N.L.F. zal niet deelnemen aan de vaktentoonstelling op het F.I.G.-congres te Rome, om beter zijn krachten te kunnen concentreren op het F.I.G.-congres te Londen in 1968. Het j aai verslag van de secretaris werd ongewijzigd goedgekeurd en na de mededeling van de voorzitter dat de kascommissie, be staande uit de heren Ir. A. J. Kers en Ir. C. Zeillemaker, heeft gerapporteerd dat zij de rekening en verantwoording van de penningmeester heeft nagezien en in orde bevonden, werd ook het financieel verslag aanvaard en de penningmeester over het afge lopen jaar gedechargeerd. Tot nieuwe leden van de kascommissie werden benoemd de heren Ir. C. Zeillemaker en Ir. D. C. de Bruijn. De begroting werd zonder commentaar goedgekeurd. Als opvolger voor de aftredende voorzitter werd bij enkele kandidaatstelling Prof. ir. A. J. van der Weele bij acclamatie ge kozen. Ir. D. van der Wulp werd eveneens bij acclamatie als secretaiis gekozen, ter opvolging van de periodiek aftredende secretaris. De voorzitter heette de nieuwe voorzitter en secretaris welkom in het bestuur en dankte de afgetreden secretaris voor het vele werk dat door hem voor de federatie werd verricht en voor het prettige persoonlijke contact. Ook voor de samenwerking in het hoofdbestuur zegde de afgetreden voorzitter de leden dank. De redactie van het Tijdschrift, bestaande uit Prof. ir. G. J. Bruins, Mr. ir. C. G. Van Huls en Ir. H. L. van Gent, werd bij acclamatie herkozen. De voorzitter dankte hen voor het belangrijke werk dat zij verrichten. Bij de rondvraag dankte de nieuw verkozen voorzitter, Prof. Van der Weele, voor zijn benoeming en voor het vertrouwen dat de leden in hem stellen. Hij achtte het zich een plicht dit vertrouwen niet te beschamen. Hij dankte Prof. Witt hartelijk voor al de zorg en energie die deze aan de N.L.F. heeft besteed en hij hoopte dat de samenwerking in het hoofdbestuur even goed zou zijn als tot dusverre het geval was. Ir. Van der Wulp dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. Ir. Toussaint dankte de voorzitter voor de vriendelijke af scheidswoorden en betuigde eveneens zijn dank aan de hoofd- ii7

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 43