124 3e. Een tijdcomparatorwaarmee de stand van twee klokken vergeleken kan worden. De seconde-tikken worden hierin met een elektronische teller tot op 0,1 (xsec io"7 sec) vergeleken. 4e. De radio-ontvangers Deze ontvangers voor dekametergolven zijn van een normaal type, met een middenfrequentbandbreedte van 6 KHz. De signalen worden waar genomen aan de uitgang van de middenfrequentversterker, dus „ongedetec- teerd". Van een gedetecteerd signaal verandert nl. de nullijn bij de aanwezig heid van storende signalen, zodat een nauwkeurige meting op zo'n signaal moeilijk is. 5e. De tijdseinoscilloscoop Men gebruikt een dubbelstraal-oscilloscoop. Op de ene straal (A) wordt het radiosignaal gezet, op de andere straal (B) een zeer scherpe puls. De puls kan meetbaar verschoven worden t.o.v. het radiosignaal. De opstelling is beschreven in Ann. Franc. Chronométrie 15 (2e trim. 1961), p. 99-115. Ir. J. C. de Munck Verslag van de excursie van het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" naar Engeland De excursie werd gehouden van vrijdag 19 februari tot zondag 28 februari 1965. Doel was een overzicht te krijgen van de instellingen die werkzaam zijn op geodetisch gebied. Daartoe werd een zo veelzijdig mogelijk programma opgesteld. De drie dagen waarvoor het programma niets vermeldde, werden door ieder persoonlijk gebruikt om de niet-wetenschappelijke kant van het Engelse leven te leren kennen. Aan de excursie werd deelgenomen door Prof. ir. G. J. Bruins, Prof. ir. G. F. Witt en 35 studenten. Het programma luidde maandag, 22 februari LTniversiteit van Cambridge dinsdag, 23 februari fabriek van Hilger Watts, Debden en lezing "Mapping for money", Londen woensdag, 24 februari fabriek van Decca Navigator Company, New Malden donderdag, 25 februari Universiteit van Londen en The Ordnance Survey, Chessington vrijdag, 26 februari The National Physical Laboratory, Teddington en The Royal Institution of Chartered Sur veyors. Universiteit van Cambridge Lector J. E. Jackson gaf een beknopt overzicht van de opleiding aan deze universiteit. Op het „Department of Geography" wordt aan alle eerste en tweedejaars elementaire landmeetkunde en fotogrammetrie gedoceerd. Sommige studenten volgen in het derde jaar een cursus voortgezette land meetkunde. Aan het „Department of Geodesy and Geophysics" wordt een post-graduate cursus gegeven. Mr. G. A. Day was de gastheer op laatst genoemd Department. Over de hele wereld (Gemenebest) worden zwaarte-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 50