Reeds voor het bekend worden van het feit dat geen gedenkboek kon worden uitgegeven, is door meerdere leden van het personeel, veelal in vrije tijd, studie gemaakt van de archiefstukken omtrent de geschiedenis en de werkmethoden van de dienst. Wij hopen in de eerstvolgende afleveringen van de vaklitteratuur geregeld stukken te doen verschijnen, welke in totaal de inhoud van het gedenkboek zouden hebben uitgemaakt. Dit dringt te meer, omdat tot op heden nooit een volledig historisch overzicht van de Topo grafische dienst is geschreven. Met de hoop uit te spreken dat dit mijn collega's mag gelukken heb ik mij in het bovenstaande kunnen beperken tot slechts een globaal historisch overzicht. Nederlandse Landmeetkundige Federatie 132 Beknopt verslag van de hoofdbestuursvergaderingen gehouden op 29 januari en 2 maart 1965 te Utrecht. 29 januari 1965. Afwezig met kennisgeving zijn Prof. A. Kruidhof en Ir. M. J. te Nuyl. Het verslag van de vergadering van 2 oktober 1964 wordt met inacht neming van enkele wijzigingen en aanvullingen goedgekeurd. De werkgroep Balans Ruilverkavelingswet 1954" zal op 5 februari voor de eerste maal bijeenkomen. De stichting „N.L.F.-examens" is tot stand gekomen. Het bestuur zal binnenkort door de voorzitter worden geïnstalleerd. Het aanbod van Ir. Harkink om voorlopig het beheer over de Bibliotheek voor Kadaster en Landmeetkunde te blijven voortzetten, wordt gaarne geaccepteerd. De Nederlandse index bij de Dictionnaire Multilingue kan binnenkort worden gedrukt. Het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" zal een subsidie ontvangen in de kosten van een excursie naar Engeland. Besloten wordt op 7 mei 1965 te Utrecht een studiedag te houden, die zal worden gewijd aan het juridische gedeelte van het rapport van de Staats commissie in zake het Kadaster. (Dit rapport zal vanaf 15 maart tegen een geringe vergoeding verkrijgbaar zijn bij de Staatsdrukkerij en Uitgeverij te 's-Gravenhage.) Als rapporteur voor commissie I van de F.I.G. wordt aangewezen Ir. C. B. Bos, hoofd van de landmeetkundige d'enst van de N.V. Grontmij. De voorzitter wordt gemachtigd informatieve besprekingen met het N.G.L. te openen, teneinde de mogelijkheden van samenwerk'ng te onder zoeken. Het rapport van de commissie „Werkgroepen en post-academiale Cur sussen" wordt wederom aangehouden. Aan het slot spreekt de voorzitter, Prof. ir. A. J. van der Weele, harte lijke woorden tot de scheidende bestuursleden Prof ir. G. F. Witt en Ir. I. P. Toussaint en bedankt beide heren voor alles wat zij in de afgelopen jaren voor de N.L.F hebben gedaan. 2 maart 1965. Het verslag van de vergadering van 29 januari 1965 wordt ongewijzigd goedgekeurd. Het bestuur van de stichting „N.L.F.-examens" is op 16 februari jl. door de voorzitter geïnstalleerd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 58