133 Ir. F. Harkink heeft de wens te kennen gegeven zijn rapporteurschap voor commissie III der F.I.G te beëindigen. Ir. H. L. Rogge zal worden gevraagd in zijn plaats zitting te nemen in het comité van het Dictionnaire Multilingue. De voorzitter brengt verslag uit van de eerste vergadering met het dage lijks bestuur van de stichting N.G.L. Op 9 maart zal een tweede bespreking tussen de dagelijkse besturen van de stichting N.G.L. en de N.L.F. plaats vinden. Het rapport van de commissie „Werkgroepen en post-academiale cur sussen" werd uitvoerig besproken. Het dagelijks bestuur wordt verzocht in overleg met de commissie te streven naar de instelling van enkele werk groepen en een post-academiale cursus. Het financieel verslag over 1964 en de voorlopige begroting 1965 worden goedgekeurd. De secretaris van de N.L.F., Ir. D. van der Wulp Studiedag N.L.F. Op vrijdag 7 mei 1965 zal in Restaurant Esplanade te Utrecht een studie dag worden gehouden met als onderwerp „Het juridische gedeelte van het rapport van de Staatscommissie in zake het Kadaster." Programma 10.00 uur Ontvangst en registratie. 10.30 uur Opening door de voorzitter, Prof. ir. A. J. van der Weele. 10.35 uur Kritische beschouwingen op het juridische gedeelte van het rapport van de Staatscommissie in zake het Kadaster door Prof. mr. J. M. Polak, Prof. mr. P. de Haan, W. Joosten en Mr. ir. C. G. van Huls. 12.30 uur Gemeenschappelijke koffietafel. 14.30 uur Reacties op de 's-morgens gehouden inleidingen door een forum bestaande uit de volgende leden van de Staatscommissie: Prof. mr. J. H. Beekhuis, Prof. mr. S. N. van Opstall, Mr. ir. S. M. Meelker. (Forumleider: Prof. ir. A. J. van der Weele.) 15.30 uur Theepauze. 16.00 uur Algemene discussie. 17.00 uur Sluiting door de voorzitter. Het rapport van de Staatscommissie is verkrijgbaar bij de Staatsdrukkerij en Uitgeverij te 's-Gravenhage. De deelnemers worden verzocht zich vóór 30 april uitsluitend per briefkaart op te geven bij de secretaris van de N.L.F. Zij die wensen deel te nemen aan de gemeenschappelijke koffietafel (kosten 5.incl.), dienen dit apart te vermelden, daar alleen dan voor reservering kan worden gezorgd. De secretaris van de N.L.F., Ir. D. van der Wulp Abt Ludolfweg 4, De Bilt. Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde Op 12 november 1965 zal in Arnhem een gemeenschappelijke bijeenkomst plaats vinden van het N.G.L. en de N.L.F., die zal worden gewijd aan het technische gedeelte van het rapport van de Staatscommissie in zake het Kadaster. De congrescommissie die het op 12 en 13 november 1965 te houden twee daagse congres van het N.G.L. organiseert, is daartoe uitgebreid met de secretaris van de N.L.F., Ir. D. van der wulp.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 59