Berichten 135 Korte terugblik op de tot heden plaats gevonden hebbende ontwikkeling m de landmeetkunde. Invloed van de technische vooruitgang en van de economische vereisten op de opleiding en de werkzaamheden van de geodeet Relatie tussen de automatisering en de toekomst van de geodeet en zijn beroep. De huidige ontwikkeling zou een volledige beroepswij ziging ten ge volge kunnen hebben. 5 Een zwaartepunt vormt o.m. de automatisering in de fotogrammetrie met het daaraan gekoppelde rekenen met behulp van elektronische rekenmachines Financiering; produktie; opleiding; ervaringen. 528.74:711.4 Fotogrammetrie, stadsuitbreiding ClSSNA, VoLNEY J. Photogrammetry and Comprehensive City Planning for the Small Community. Photogramm. Engng., Washington 29 (1963) 4, blz. 681-684. Algemene beschouwingen over voordelen van de toepassing van foto grammetrie bij het projecteren van een stadsuitbreiding. 528.335.088 (497.11) Trigonometrisch net Belgrado', nauwkeurigheid 519.20 Mathematische statistiek Narobe, Zvonimir „Beschouwingen over de schatting van de nauwkeurigheid van geode tische metingen op basis van de mathematische statistiek en van de waarschijnlij kheidsrekening Nauwkeurigheidsanalyse van het trigonometrische net van de stad Bel grado met behulp van de mathematische statistiek. Kadaster en Hypotheken Eervol ontslagen m.i.v. 31-5-1965 de hoofdlandmeter-A Ir. H. Mein- dersma te Arnhem l.d. Benoemd tot hoofdlandmeter-A m.i.v. 1-1-1965 de hoofdlandmeters T. Ultee te Middelburg l.d., W. Muller te Almelo r.d. en H. de Koning te Leeuwarden r.d.; m.i.v. 1-2-1965 de hoofdlandmeter Ir. A. H. van der Most te Amersfoort (tevens aangewezen als hoofd van het C.T.O. te 's-Gravenhage)tot landmeter ie klasse m.i.v. 17-12-1964 de landmeter Ir. H. M. G. A. Eggen te Utrecht l.d. Verplaatst m.i.v. 1-4-1965 de landmeter Ir. J. H. W. Makkinga van Eindhoven l.d. naar Eindhoven r.d. en de landmeter Ir. W. F. Bonardt van 's-Gravenhage F.D. naar 's-Gravenhage C.T.O. Technische Hogeschool te Delft De openbare les waarmee de lector Ir. A. H. Kooimans zijn ambt zal aanvaarden, zal worden gegeven op 8 april 1965 des namiddags om vier uur in zaal 120 van het Laboratorium voor Weg- en Waterbouwkunde. Het onderwerp is Richting en afstand. Geslaagd voor het kandidaatsexamen geodetisch ingenieur op i8-i2-'64 de heer F. Boon en op ig-i-'65 de heer J. Helmendach. Rectificatie. Op blz. 75 van de aflevering van februari j.l. dient in het bericht betreffende de bevordering van Ir. E. F. Meerdink het woord „hoofdambtenaar" te worden vervangen door „hoofdmedewerker".

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 61