Ingenieursbureau Van Steenis, Utrecht Overleden op 6-2-65 °P de leeftijd van 58 jaar Ir. H. J. van Steenis, directeur van bovengenoemd bureau, in samenwerking met Prof. dr. ir. W. Schermer horn, schrijver van het bekende Leerboek der Landmeetkunde waarvan kort geleden de vierde druk is verschenen. Prof. Vening Meinesz' gouden doctorsjubileum Prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz, oud hoogleraar aan de Rijks universiteit te Utrecht en de Technische Hogeschool te Delft, herdacht op 26 maart het feit, dat hij een halve eeuw eerder tot doctor in de technische wetenschappen promoveerde op het proefschrift „Bijdragen tot de theorie der slingerwaarnemingen". Voorlichting op het gebied van de kaartreproduktietechniek Door de leden van de Werkgroep voor Kaartreproduktie van de Rijks commissie voor Geodesie werd in de loop der jaren een aantal monsters van teken- en reproduktiematerialen verzameld. Tevens werden documentatie- prospectussen betreffende reproduktie-apparaten en -technieken bijeen gebracht. Deze collectie wordt beheerd door de docent in Cartografie aan de Technische Hogeschool te Delft en kan worden geraadpleegd in de kaarten- kamer van het Laboratorium voor Geodesie. The third South African National Survey Conference The third South African National Survey Conference will be held at the University of the Witwatersrand, Johannesburg, from i6th-24th January, 1967. Authors who intend to submit a paper to the conference are requested to send the title and a brief synopsis of their paper to the Secretary, Conference Committee, before 30th April, 1966. For further information write to: The Secretary, Conference Committee, Department of Surveying, University of the Witwatersrand, Johannesburg, South Africa. Fédération Internationale des Géomètres Aanmeldingsformulieren voor deelneming aan het XI. Internationaler Geometerkongress, te houden van 25 mei 5 juni 1965 te Rome, zijn ver krijgbaar bij de secretaris van de N.L.F., Ir. D. van der Wulp, Abt Ludolf- weg 4, De Bilt. Correctie In jg. 80, p. 272 ongeveer in het midden staat: presenteren; dit moet zijn: pretenderen. 22 mrt. 1965 H. L. v. G.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 62