mate plichtsgevoel, hetgeen hem er toe bracht veel van zijn vrije tijd aan dienstaangelegenheden te besteden. Zijn overlijden is een groot verlies voor zijn nog jong gezin, dat troost moge putten uit de goede herinneringen die zullen blijven voortleven! Zijn leven was een leven vol moeilijkheden en strijd; ik hoop dat hij nu de rust en vrede heeft gevonden, die hij in zijn leven heeft gemist. Ultee Nederlandse Landmeetkundige Federatie 187 Jaarverslag over 1964 Het hoofdbestuur kwam in het verslagjaar tweemaal bijeen nl. op 19 maart en op 2 oktober. Korte verslagen van deze vergaderingen werden opgenomen in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, jg. 1964, resp. blz. 249 en 320. Op 24 april 1964 werd in het Laboratorium voor Landmeetkunde te Wageningen een studiedag gehouden, die was gewijd aan het onderwerp „Ontwikkelingen in de ruilverkaveling". Na vertoning van de ruilverkave lingskleurenfilm „Gesunde Struktur im Dorf und Flur" werden voordrachten gehouden door Ir. C. Bijkerk (Enkele actuele Ruilverkavelingsproblemen), Prof. mr. P. de Haan (Balans van de Ruilverkavelingswet) en Ir. G. Homan (Ervaringen opgedaan in het herverkavelingsblok Schouwen-Duiveland met een vergelijkende beschouwing over herverkaveling en ruilverkaveling). Een verslag van deze studiedag, die werd besloten met een zeer geanimeerde discussie, werd opgenomen in het Tijdschrift, jg. 1964, blz. 206. De voor drachten van Ir. Bijkerk, Prof. De Haan en Ir. Homan werden gepubliceerd in het Tijdschrift, jg. 1964, resp. blz. 188, 109 en 129. Op 11 december 1964 werd, wederom in Wageningen, een studiedag georganiseerd in samenwerking met de Kartografische Sectie van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap. Prof. dr. F. J. Ormeling hield een voordracht over „Grensverkenningen op geodetisch- cartografisch gebied". Daarna sprak Prof. A. Kruidhof over „De cartografie bezien door een geodeet". Voor het verslag van deze dag wordt verwezen naar het Tijdschrift, jg. 1964, blz. 113 en 114. De voordracht van Prof. Kruidhof verscheen in het Tijdschrift, jg. 1965, blz. 92 e.v. Na de sluiting van het wetenschappelijk gedeelte werd de huishoudelijke vergadering van de N.L.F. gehouden. De openingsrede van de voorzitter en het verslag van Prof. ir. A. J. van der Weele en Ir. D. van der Wulp werden bij accla matie gekozen als opvolgers van resp. Prof. ir. G. F. Witt en Ir. I. P. Toussaint. Het aantal bij de N.L.F. aangesloten verenigingen liep in het verslagjaar terug van vier tot drie tengevolge van de opheffing per 1 september 1964 van de Vereniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster. In verband hiermede trad de vertegenwoordiger van deze vereniging, Ir. M. J. te Nuyl, uit het hoofdbestuur. De samenstelling van de redactie van het Tijdschrift bleef ongewijzigd. In de samenstelling van de examencommissie van de N.L.F. traden wijzigingen op tengevolge van het overlijden van Ir. M. A. Hol Craanen en het uittreden van Ir. A. H. van der Most en Ir. A. Wiltink. De commissie bestaat nu uit: Ir. R. J. Rienks (voorzitter), Ir. D. C. de Bruijn (secretaris), Ir. J. G. Tiemf.ijer, Ir. A. Scheffer, Ir. J. E. Harder, K. Doets, Ir. R. Pieterson, Ir. L. P. Roelfsema en A. van der Hoven. Bij de in het voorjaar 1964 gehouden N.L.F.-examens slaagden 18 kandi-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 53