i9i cair-kadastrale boekhouding en tot de heren J. D. L. Kremer en P. J. Griep, bestuursleden van het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius". De voorzitter memoreert dat er tussen de besturen van „K. en L." en „Snellius" contact was over vraagstukken die de student, de Technische Hogeschool en het Kadaster in hun onderlinge samenhang betroffen. Het contact was niet veelvuldig maar wel waardevol. De student immers moet weten wat er leeft in de maatschappij waarin hij zijn intrede zal doen. De maatschappij moet weten welke verwachtingen de aankomende ingenieur koestert. Tot zijn spijt kan de voorzitter niet begroeten de oud-voorzitter, Ir. M. J. te Nuyl, die in verband met zijn benoeming tot ingenieur-verificateur van het kadaster tussentijds als voorzitter moest bedanken. Nu Ir. Te Nuyl tengevolge van ziekte verhinderd is aanwezig te zijn, is het niet mogelijk hem dank te zeggen voor het vele en belangrijke werk in het belang der vereniging door hem verricht. De voorzitter stelt daarom voor, staande de vergadering, een telegram aan hem te doen uitgaan en verzoekt de secretaris de tekst voor te lezen. De vergadering betuigt door middel van applaus haar instemming. De voorzitter kan, in tegenstelling tot zijn voorganger, niet meer welkom heten het oudste buitengewone lid,P. J. ter Plegt, die begin november is overleden. Eveneens zijn in dit verenigingsjaar overleden het lid J. C. Bloos en de buitengewone leden J. W. Degenhart en L. Bakker. Staande her denkt de vergadering door enige ogenblikken stilte in acht te nemen de overledenen. Gelukkig zijn er niet alleen droeve mededelingen te doen. De voorzitter is verheugd de heren Te Nuyl en Wytema te kunnen gelukwensen met hun benoeming tot ingenieur-verificateur van het kadaster. Voorts feliciteert de voorzitter de heren C. L. van Osch en Ir. M. H. Warners met hun be noeming tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Van zeer bijzondere aard was de hoge onderscheiding die eind september is ten deel gevallen aan de directeur, hoofd van de Directie kadaster en hypotheken, Mr. ir. S. M. Meelker, die werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Het bestuur, aldus de voorzitter, heeft op het daarvoor passende ogenblik de gelukwensen der vereniging overgebracht en zou thans met deze mededeling kunnen volstaan. Toch wil de voorzitter in de vergadering hieraan bijzondere aandacht schenken omdat, naar de mening van het bestuur, met deze onderscheiding niet alleen de directeur, maar ook de gehele kadastrale dienst is geëerd. Uiteraard zal het belangrijke werk dat de heer Meelker als secretaris van de Staatscommissie in zake het Kadaster heeft verricht aanleiding zijn geweest tot het verlenen van de onderscheiding. Daarnaast geeft dit eerbetoon uitdrukking aan de gevoelens van goodwill ten opzichte van de kadastrale dienst en daarover is het bestuur bijzonder verheugd. Het rapport van de Staatscommissie zal op deze vergadering geen agenda punt kunnen vormen, omdat het nog niet werd gepubliceerd. De instelling van een kadasterraari", en het ontwerp voor een ..Kadasterwet" en de hieruit voortvloeiende mogelijkheden met betrekking voor onze wensen ten aanzien van de kadastrale dienst, zullen op een later tijdstip aan de orde worden gesteld. Wel kan de voorzitter mededelen, dat diegenen die zich reeds vóór dat het rapport in de handel zal verschijnen willen oriënteren hiertoe de gelegenheid hebben, aangezien op 10 december Prof. Van Opstall, gewezen lid van de Staatscommissie, in het kader van de door de Rijks universiteit te Utrecht te organiseren post-universitaire cursussen, een lezing zal houden onder de titelDe Staatscommissie in zake het Kadaster. Met het uitspreken van de wens dat het rapport van de Staatscommissie een periode van vernieuwing van het Kadaster mag inluiden, verklaart de voorzitter de vergadering voor geopend. Notulen. De notulen van het openbare gedeelte van de Algemene ver gadering, gehouden op 25 oktober 1963, zoals gepubliceerd in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, jg. 80, nr. 1, blz. 35, worden zonder op- of

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 57