192 aanmerkingen vastgesteld, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling ervan. Jaarverslag. Het jaarverslag ingevolge artikel 14 a van het Huishoudelijk reglement is, in tegenstelling tot wat in de agenda is vermeld, niet gepubli ceerd. De voorzitter wijst erop dat dit verslag doorgaans een uittreksel is uit het uitvoerige verslag dat ingevolge 14 b in het Orgaan wordt gepubliceerd. Dit jaarverslag is wel goedgekeurd. De voorzitter zegt toe in den vervolge het jaarverslag, zoals is voorgeschreven, te zullen doen publiceren en stelt de vergadering voor met het in het Orgaan gepubliceerde verslag genoegen te nemen, met welk voorstel de vergadering akkoord gaat. Bestuursverkiezing. De penningmeester, Ir. R. S. Dijkstra, treedt regle mentair af, doch is herkiesbaar. Aangezien er geen tegenkandidaten zijn, 's Ir. Dijkstra bij enkele kandidaatstelling herkozen. Lidmaatschap van de N.L.F. Onder verwijzing naar het gestelde in Orgaan nr- 55 en de bijbehorende bijlage, deelt de voorzitter mede, dat door de afdelingen voor de functie van secretaris van het Dagelijks bestuur van de N.L.F., is voorgedragen Ir. D. van der Wulp. Aangezien er geen andere namen worden genoemd is Ir. Van der Wulp bij enkele kandidaatstelling als kandidaat aangewezen De voorzitter deelt mede dat er in het Dagelijks bestuur van de N.L.F. nóg een vacature is, namelijk voor de functie van voorzitter. Hiervoor is door de besturen van de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch ingenieurs en de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde als kandidaat aangezocht Prof. ir. A. J. van der Weele. Door de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie is naar voren geschoven Ir. G. van Wely. Prof. Van der Weele is bereid een eventuele kandidatuur te aanvaarden, maar wenst het niet tot een stemming te laten komen. In het huidige stadium zijn, aldus de voorzitter, nadere mededelingen niet mogelijk. Vooralsnog handhaaft het bestuur zijn kandidatuur. Prof. ir. G. F. Witt, sprekende als buitengewoon lid van K. en L. en niet als voorzitter van het Dagelijks Bestuur van de N.L.F., geeft het bestuur in overweging het verzoek aan Prof. Van der Weele in te trekken. Deze zal, aldus spreker, veel buitenslands zijn en heeft het bijzonder druk. Deze omstandigheden zouden aanleiding kunnen zijn tot een mislukking, hetgeen zou zijn te betreuren, te meer waar Prof. Van der Weele per brief het bestuur van K. en L. in de gelegenheid heeft gesteld op zijn kandidatuur terug te komen. De voorzitter antwoordt dat hij de reactie van Prof. Witt begrijpt. Er is nog overleg gaande. In afwachting van de resultaten daarvan zal het bestuur echter voorshands de kandidatuur van Prof. Van der Weele handhaven. De voorzitter deelt de buitengewone leden mede, dat in verband met ver hoogde afdracht aan de N.L.F. en verhoging van de abonnementsprijs van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, in de huishoudelijke ver gadering is besloten tot contributieverhoging voor de gewone leden. Ten gevolge van de omstandigheden is dit voorstel tot verhoging van de contri butie niet op de agenda geplaatst. De voorzitter stelt de vergadering voor de contributie van de buitengewone leden van 20.00 te brengen op 25.00 met welk voorstel de vergadering akkoord gaat. Benoeming vertegenwoordigers in het Hoofdbestuur van de N.L.F. Conform het bestuursvoorstel worden de voorzitter en de secretaris aangewezen als vertegenwoordigers van K. en L. in het Hoofdbestuur van de N.L.F. De Fusieplannen. De voorzitter wijst erop, dat, nadat de Algemene vergadering zich het vorig jaar met vrijwel algemene stemmen achter de motie schaarde, die het bestuur machtigde op basis van de voorgestelde ontwerp-statuten en ontwerp-reglementen om stappen te doen om tot

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 58