213 bied of het grootste gedeelte daarvan is gelegen, en aan de burge meesters der betrokken gemeenten, onder toevoeging van een kaart waarop de grenzen van het aangewezen gebied zijn aangegeven. De rechtbank benoemt vervolgens een rechter-commissaris, en de burgemeesters leggen de door hen ontvangen bescheiden ter secre tarie gedurende veertien dagen voor het publiek ter inzage, en doet daarvan aankondiging op de in de gemeente gebruikelijke wijze, alsmede in tenminste twee nieuwsbladen die in de gemeente worden verspreid. Ingevolge art. 18 roept de benoemde ambtenaar van de Rijks dienst bij aangetekende brief de in de kadastrale registers bekende eigenaren, erfpachters, opstallers, beklemde meiers, vruchtgebrui kers, houders van het recht van gebruik of bewoning, alsmede de uit de openbare registers bekende hypothecaire schuldeisers en beslagleggers ten aanzien van wie de inschrijvingen in de openbare registers niet zijn doorgehaald, op teneinde ter plaatse van hen in lichtingen te ontvangen omtrent de bestaande rechten en de lig gingen der grenzen. Bij de oproeping wijst de ambtenaar op de ge volgen van de vernieuwing. Ingevolge art. 19 vervaardigt de ambtenaar aan de hand van de verkregen inlichtingen en de bestaande kadastrale gegevens de nieuwe kadastrale kaarten, nadat metingen zijn verricht en de uit komsten daarvan in de aan deze kaarten ten grondslag liggende bescheiden zijn neergelegd. Hij maakt vervolgens een zo volledig mogelijke lijst van rechthebbenden op en omschrijft daarin de aard van hun recht. Behalve de rechten van eigendom, erfpacht, opstal, beklemming, vruchtgebruik, gebruik of bewoning, bevat de lijst een vermelding van de grondrenten en de erfdienstbaarheden, waarvan het bestaan aannemelijk is geworden na onderzoek, ook al is geen ingeschreven titel aanwezig. Eventueel vermeldt hij ook andere rechten in de lijst, indien dit naar het oordeel van de Minister wen selijk is. Het tweede lid van art. 18 geeft de Minister de bevoegdheid om, na de Kadasterraad te hebben gehoord, ten aanzien van deze werk zaamheden van de ambtenaar nadere regelen te stellen. Jngeyojge ajt^j20 doet de ambtenaar de aldus vervaardigde nieu we stukken gedurende twee weken'Lei kosteloze-inzage leggen op_ een plaats binnen de gemeente waarin het aangewezen gebied of het grootste gedeelte daarvan is gelegen, en doet hij daarvan open bare aankondiging op de hiervoor vermelde wijze, doch tevens doet hij daarvan bij aangetekende brief mededeling aan iedere op de lijst vermelde rechthebbende, aan hen die aanspraken doen gelden, als mede aan hen die wel in de kadastrale registers of de openbare regis ters doch niet op de lijst voorkomen, alsmede aan de hypothecaire schuldeisers en beslagleggers, wier in- of overschrijvingen nog niet zijn doorgehaald, onder vermelding van de rechtsgevolgen van de vernieuwingen. Op de lijst van rechthebbenden wordt vermeld aan wie en aan welk adres de mededelingen bij aangetekende brief zijn

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 15