RECHT EN ADMINISTRATIE Prof. ill r. S. N. VAN OPSTALL, Het rapport van de Staatscommissie in zake het KadasterJ) Zoals de lezers van dit tijdschrift wel bekend zal zijn, werd bij Koninklijk Besluit d.d. 12 augustus 1957, nr. 35 een Staatscommissie in zake het Kadaster ingesteld, aan welke werd opgedragen van advies te dienen over: 1. de maatschappelijke functie die het kadaster dient te vervullen, waarbij in het bijzonder aandacht ware te schenken aan de juri dische en planologische betekenis van de kadastrale gegevens, be nevens aan de wijze waarop deze gegevens het best kunnen worden verkregen en bijgehouden; 2. de wenselijkheid van een wettelijke regeling betreffende het kadaster, onder overlegging van een ontwerp van wet, voor het ge val deze wenselijkheid naar het oordeel van de Staatscommissie is komen vast te staan. De Commissie stond onder voorzitterschap van Dr. M. J. Prin sen, bij zijn benoeming nog Commissaris der Koningin in de provin cie Noord-Holland, kandidaat-notaris, en telde als leden enige amb tenaren ressorterende onder het Ministerie van Financiën, waaronder enige bij uitstek deskundigen op het gebied waarover de Commissie haar advies had uit te brengen, vertegenwoordigers van de Minis teries van Volkshuisvesting en Nijverheid, Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, Verkeer en Waterstaat en Justitie, een ver tegenwoordiger van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, een van de Broederschap van Notarissen en een van de Vereniging van Hypotheekbanken, een tweetal hoogleraren in de geodesie, en een tweetal hoogleraren in de rechtsgeleerdheid, waaronder de schrijver van dit artikel. Het feit dat het gewone ambt of beroep van de verschillende leden niet hetzelfde was, heeft er ongetwijfeld toe bijgedragen dat vele facetten van de taak van het kadaster en de mogelijkheden om die naar behoren te vervullen goed naar voren zijn gekomen, al valt niet te ontkennen dat de verschillende herkomst van de leden in den beginne het voor sommigen van hen wel eens wat moeilijk maakte Hoogleraar in het Nederlands Privaatrecht aan de Rijksuniversiteit te Utrecht: 1) Het onderstaande kan worden beschouwd als een uitwerking van de aantekeningen die de schrijver heeft gemaakt voor het door hem op 10 december 1964 over dit onderwerp te Utrecht gehouden college voor af gestudeerden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 3