249 Aangezien men anders op den duur door de vele percelen wel eens de objecten niet meer zou kunnen onderscheiden, zal men de zo juist genoemde percelen door vereniging wel weer moeten laten ver dwijnen, hetgeen de raadpleging van de openbare registers zal be moeilijken, terwijl bovendien nogmaals metingsstukken zullen moe ten worden vervaardigd. Ik meen dan ook dat aan de thans gevolgde werkwijze, waarbij door het verwijzen naar de publikaties de rechtstoestand van het kadastraal ingedeelde goed vollediger wordt weergegeven, verreweg de voorkeur moet worden gegeven boven die waartoe artikel 8a in de onderwerpelijke gevallen dwingt. Ook de overdrachten van onroerende zaken die bestaan uit ge deelten van vroegere percelen waarvan de vervreemders als con sorten in de tenaamstelling van een perceel voorkomen, leiden n.m.m. tot moeilijkheden. De betekenis die aan het woord „inschrijving" moet worden toegekend, impliceert dat tot de bescheiden ook moeten worden ge rekend de borderellen van hypothecaire inschrijving en de overge schreven stukken die de vestiging van erfdienstbaarheden beogen. Met betrekking tot de in het onderwerpelijke artikel 8 letter a bedoelde omschrijving van onroerende zaken, rijst de vraag welke betekenis hieraan nog kan worden toegekend wanneer voor deze omschrijving, volgens de opgenomen bepaling, in de plaats is getreden de door de Rijksdienst aan deze zaken gegeven kadastrale aan duiding. Zijn derde verkrijgers aan de bepaling gebonden De om schrijving zal toch altijd wel de betekenis houden dat zij de onroe rende zaken, als voorwerpen van rechtshandeling, bepaalt. Als zo danig zal dunkt mij de opgenomen bepaling toch wel niet in een vonnis van onteigening passen. Aan de omschrijving moet dan ook de eis worden gesteld, dat daarin het gedeeltelijke perceel door het noemen van bijv. de lig ging en andere kenmerkende bijzonderheden en/of het geven van een grensbeschrijving, in voldoende mate is of kan worden geïndivi dualiseerd. Voor de beoordeling van de objectsomschrijving en voor de kadastrale toepassing in de gevallen waarin de omschrijving in strijd blijkt te zijn met de aanwijzing van partijen, gelden thans ministeriële voorschriften. Zo mag bijv, de omschrijving znak ie afgepaald" worden aanvaard, hoewel, vooral als verschillende ge deelten van eenzelfde perceel op deze wijze zijn omschreven, toch moeilijk van het bepaald zijn van de verschillende voorwerpen van rechtshandeling gesproken kan worden. Naar mijn mening wordt de rechtszekerheid meer dan alleen met de genoemde bepaling gediend door een kadastrering die, blijkens aanwijzing op het terrein, in overeenstemming is met de, in een ingeschreven stuk opgenomen omschrijving die, overeenkomstig de daarvoor gegeven voorschriften, de bedoeling van partijen behoort weer te geven. Welke strekking heeft de bepaling Wordt hierdoor aan de kadas-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 51