14- Getallen 15. Functiesymbolen Altijd „romein" staand) en zonder punt. 16. Operators 17. Illustraties 18. Haakjes 19. Matrices en determinanten 20. Typografische punt 21. Tabellen Tegenwoordig worden tabellen liefst zonder verticale en horizontale lijnen gezet. 22. Voorbeelden van slecht en goed gearrangeerde formules. Hierop volgen nog een zestal aanhangsels 1. Elf voorbeelden van kopij met bijbehorende drukproef 2. Correctietekens voor drukproeven 3. Lijst van 137 wiskundetekens met hun benamingen 4. Het Griekse en het Duitse alfabet 5. Alfabetische lijst van 562 genormaliseerde woordafkortingen, eenheden, chemische symbolen, wiskundige functies, operators en constanten 6. Een keuze van lettersoorten, symbolen en wiskundetekens. Ir. F. Harkink Boekaan kond iging D. Schoeps, Die Lösung der geodatischen Hauptaufgaben in der Nahe der Erdpole mit Hilfe der stereographischen Polar- projektion. Din A4, 19 blz., 2 afb., 4 tabellen, 9 litt. Akakemie Verlag, Berlin. 1964. DM. 10.50. Het doel van het werk is eenvoudige formules te geven voor de berekening van het eerste en tweede hoofdvraagstuk der geodesie in het gebied tussen pool en breedtecirkel van 8o°. Nederlandse Landmeetkundige Federatie 270 Beknopt verslag van de hoofdbestuursvergadering gehouden op 25 juni 1965 te Utrecht. Afwezig met kennisgeving: Ir. A. H. van der Most. Het verslag van de vergadering van 2 maart 1965 wordt, behoudens een kleine wijziging, goedgekeurd. De voorzitter heet het nieuwe hoofdbestuurslid de heer J. E. Harder, die Ir. P. J. Bakker gaat opvolgen als vertegenwoordiger van de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch ingenieurs, welkom. De hoofdbestuursleden die naar Rome zijn geweest, brengen mondeling verslag uit van het ne F.I.G.-congres. Ir. H. L. Rogge, die op uitnodiging van het dagelijks bestuur een deel der vergadering bijwoont, geeft een over-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 72