Berichten 271 zicht van de werkzaamheden van Commissie III, waarvan hij secretaris is. De verslagen van de voor de N.L.F. opgetreden rapporteurs zullen in het Tijdschrift worden gepubliceerd. Aan het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" wordt een subsidie van 300.verleend als bijdrage in de kosten van de verplaatsing van een graf steen in de Nederlands Hervormde Kerk te Baarland. Deze grafsteen van de landmeter Willem Janszoon (1518) wordt nu als drempelsteen voor de ingang van de kerk gebruikt. De steen zal worden verplaatst naar het voor portaal van de kerk en in het najaar, in het kader van de viering van het 5e lustrum van „Snellius", officieel worden onthuld. Ter gelegenheid van dit lustrum zal „Snellius" wederom een lustrumboek doen verschijnen. Het hoofdbestuur besluit zich garant te stellen voor een bedrag van maximaal 250.bij een eventueel exploitatietekort. Aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten zal nogmaals medewer king worden gevraagd om te komen tot de instelling van een werkgroep, die de verschillende aspecten rondom een leidingenkadaster moet gaan bestu deren. Op 12 november a.s. zal in een gezamenlijke bijeenkomst van het N.G.L. en de N.L.F. het technische gedeelte van het rapport van de Staatscommissie in zake het kadaster aan de orde worden gesteld. De werkzaamheden van de onderwerkgrocpen die de Staatscommissie van advies dienden, zullen worden belicht door de heren W. Joosten en Mr. L. F. Berretty (de automatisering van de kadastrale boekhouding), Ir. J. Wolthuis en Th. van Voorst Ing. (de samenwerking tussen kadaster en andere landmeet kundige diensten) en Ir. A. J. Wytema en Ir. H. van den Berg (diverse technische problemen in verband met meetkundige grondslag, hoofdpunten- net, raamkaarten, aanduiding natuurlijke grenzen enz.). De voorzitter van de technische werkgroep, Prof. ir. W. Baarda, zal aan het slot een algemene beschouwing houden over de technische aspecten van het rapport van de Staatscommissie. Uitgebreid wordt van gedachten gewisseld over de activiteiten die de N.L.F. in 1966 zal gaan ontwikkelen. Op de volgende hoofdbestuursver gadering zal het programma voor 1966 nader worden geconcretiseerd en vastgesteld. De commissie „Werkgroepen en post-academiale cursussen" heeft con cepten van de taakomschrijvingen voor enkele werkgroepen opgesteld. Het hoofdbestuur gaat met de opzet akkoord en machtigt het dagelijks bestuur de zaak verder uit te werken. De voorzitter spreekt aan het slot van de vergadering Ir. P. J. Bakker in hartelijke bewoordingen toe en dankt hem voor het vele werk dat hij in het belang van de N.L.F. heeft verricht. Ir. Bakker dankt op zijn beurt de voorzitter voor diens vriendelijke woorden en zijn mede-bestuursleden voor de prettige wijze waarop hij in de afgelopen jaren met hen heeft mogen samenwerken. De secretaris van de N.L.F., Ir. D. van der Wulp Kadaster en Hypotheken Eervol ontslagen de hoofdlandmeters Ir. R. Lunshof te Alkmaar en G. C. ter Beeke te Rotterdam. Verplaatst de hoofdbewaarder tit. D. Molengraaf van Breda naar 's-Hertogenbosch. Technische Hogeschool te Delft Geslaagd voor het ingenieursexamen geodetisch ingenieur op 17 juni 1965 de heren H. Krans, S. A. Schouten, R. M. S. Soerjosoemarno (civiel-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 73