kaart, wordt als form. nr. 93a meegestuurd. Men behoeft dus nooit meer de kaarten, zoals thans nodig is, elke maand opnieuw geheel, met inbegrip van namen, adressen, enz., uit te tikken. Nu kunnen er bij één artikel meer tenaamstellingskaarten behoren. Is dat zo, dan moet men kijken welke bij het artikel behorende perceelkaart de mutatie in de totaalkaart heeft veroorzaakt. Blijkt de op de onderhavige perceelkaart voorkomende artikelvermelding door een letter te worden voorafgegaan, bijv. een C, dan moet men voor de formulieren 93a die tenaamstellingskaart nemen, waarop het artikelnummer in kwestie door dezelfde letter, in casu dus een C, wordt voorafgegaan. De zoëven bedoelde bijzonderheid doet zich bij het voorbeeld van afb. 11 inderdaad voor: Plomp werd daarin verondersteld eigenaar én erfpachter te zijn. In dat geval wordt op de totaalkaart, onder het artikelnummer, zoals op afb. n ook te zien is, getikt: eigendom, erfpacht (en eventueel nog: vruchtgebruik, enz.). Is de op de totaalkaart vermelde persoon alleen maar eigenaar, d.w.z. oefent hij geen enkel ander zakelijk recht uit, dan blijft de verwij zing naar de aard van het recht achterwege. Heeft men alleen maar (een) ander(e) zakelijk(e) recht(en) dan eigendom, dan vindt altijd vermelding van de aard van het (de) recht(en) plaats. Is men echter, behalve eigenaar, óók nog „anders zakelijk gerech tigd", dan wordt het woord „eigendom" mede vermeld. Zijn meer personen samen eigenaar, d.w.z. treedt de op de totaal kaart vermelde als (belastingplichtige) hoofdeigenaar in een consorttenaamstelling op, dan wordt aan diens naam, net als op de artikelkaarten, toegevoegd: „en cons.". Dit zou bijv. het geval moeten zijn op de totaalkaarten behorende bij de vroeger, ter demonstratie, veronderstelde consortartikelen (bewaring Zierikzee) nrs. 5823 en 6278 (zie afb. 8 en 10). De eventuele vermelding van de aard van het zakelijk genots- recht op de totaalkaarten kan van belang zijn voor het doorgeven der gegevens aan de Inspecteur der Directe Belastingen. Voor deze autoriteit zijn trouwens de form. nr. 93a bestemd. Met het oog op het doorgeven van de artikeltotalen aan deze inspecteur kan het ook dienstig zijn die totalen naar zakelijk genotsrecht te „sub- totaliseren". De eventuele vermelding op een totaalkaart van: („eigendom"), „erfpacht", „vruchtgebruik", enz., geeft een indi catie dat de belastingplichtige verschillende, althans dat hij van eigendom afwijkende, zakelijke rechten uitoefent. Voor het bepalen van de „subtotalen naar zakelijk recht" van één artikel, moet men de bijbehorende perceelkaarten per letter sorteren en totaliseren. Iets dergelijks kan men, indien nodig, doen t.a.v. eventueel op een artikel geboekte N.W.(Ó.P.)-percelen. D. De adresvermelding op de kaarten. Wie de afb. 1, 3 en 4 verge lijkt, zal het opvallen dat alleen op de laatste het volledig adres van betrokkene voorkomt. Op de tenaamstellingskaarten komt nog de 302

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 32