ceelkaarten geplaatst. Vallen onder één artikel percelen uit n gemeenten, dan zijn er ook n totaalkaarten. Een schematisch overzicht van de rangschikking der nu volledig behandelde vier kaartsoorten geeft afb. 12. Dat per artikel per burgerlijke gemeente, een aparte totaalkaart moet worden aangelegd, vindt o.m. zijn verklaring in de omstandig heid dat de opcenten op de Grondbelasting per burgerlijke gemeente kunnen verschillen. Dat ze ook nog per provincie kunnen verschil len is in dit verband van geen belang. Geen enkel „bewaringsgebied" strekt zich buiten provinciegrenzen uit. VII. Het vinden van persoons- en perceelgegevens in het systeem Joosten Daar het Reg. nr. 71, zij het uitgebreid, gehandhaafd wordt als Reg. nr. 71a, verloopt het opzoeken van het artikel waarop een perceel is geboekt geheel analoog aan die handeling in het huidige stelsel. Is het perceel in kwestie op een „letterartikel" geboekt, dan blijkt zulks terstond uit het Reg. nr. 71a. De bij het perceelnummer behorende artikelvermelding wordt in zo'n geval door de bewuste letter voorafgegeaan. Teneinde nu de kaart van het gezochte perceel te vinden, moet men deze opzoeken in de verzameling perceel- kaarten. Daar deze per burgerlijke gemeente per artikel staan gerangschikt, moet men in voorkomende gevallen even het verband kadastrale-burgerlijke gemeente weten. De registers nr. 71a zelf zijn, en blijven, per kadastrale gemeente ingericht. Als „leikaart" vindt men nu eerst een totaalkaart. Op die kaart vindt men meteen de naam van de belastingplichtige hoofdeigenaar. Staat achter diens naam „en cons.", dan weet men meteen dat hij één of meer mede-eigenaren moet hebben. Zijn (hun) na(a)m(en) vindt men in de, numeriek naar opklimmend artikelnummer gerangschikte, verzameling tenaamstellingskaarten. Vindt men op de totaalkaart onder het artikelnummer vermeld „erfpacht" en/of „vrucht gebruik", e.d. (of: eigendom, erfpacht, enz.), dan moet men, om de blote eigena(a)r(en) van een bepaald perceel te vinden, eveneens bij de verzameling tenaamstellingskaarten te rade gaan. Men heeft trouwens, in de laatste gevallen, reeds een rechtstreekse verwijzing naar de tenaamstellingskaarten via de artikelvermelding (eventueel met letter) in het Reg. nr. 71a. Kent men alleen de ligging van het perceel, dan moet men, net als nu, via het plan, de gemeente, de sectie en het nummer opzoeken. Verder verloopt het vinden van de volledige gegevens geheel zoals in het bovenstaande werd beschreven. Gaat men uit van de naam van een gerechtigde, dan zoekt men zijn „naamwijzerkaart" op in de alfabetisch geordende verzameling artikelkaarten. Hierbij kunnen zich, in beginsel, slechts twee geval len voordoen: a. de gevonden kaart is een „echte" artikelkaart. Betrokkene is hoofdeigenaar in het links boven aan de kaart vermelde artikel. 304

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 34