309 n8 op artikel 539 werd geboekt. Het kan natuurlijk zijn dat ook 118 weer een restperceel van een nóg vroeger moederperceel is. Eens komen we, al teruggaande, op een perceelnummer bij welks artikelvermelding een verwijzing naar een overgeschreven stuk staat. De tenaamstelling van art. 539 (waarop perc. nr. 118 geboekt stond), is dus, uiteraard, ook die van de nummers 455 en 456. Perceel 455 is, ingevolge het in dl. 570, nr. 124 overgeschreven stuk, later geboekt op art. 5748. Bij perceel 457 vinden we een „letterartikel" (A 1102). Raadpleging van de verzameling tenaam- stellingskaarten wijst uit, welk, van eigendom afwijkend, zakelijk recht met de „A" bedoeld is. Ook dit perceel is later, tengevolge van de overschrijving van een akte in dl. 570, nr. 124, geboekt op art. 5748. De reeks „akteverwijzingen-artikelvermeldingen" kan door overgang van een perceel op een andere eigenaar natuurlijk steeds worden voortgezet. Zie bijv. bij nummer 467. Eerst geboekt op art. 4204 (569/1), later, ten gevolge van 575/38, op art. 3516 (ter demonstratie aan het door de bewaring Zierikzee ter beschik king gestelde voorbeeld toegevoegd). Bij perceel 461 vinden we, net als bij 464, twee verwijzingen naar „deel en nummer". En maar één artikelvermelding. En wel onder de laatste (A 5857). Er staan nu toevallig maar twee van dergelijke verwijzingen bij dit perceel. Het kunnen er ook meer zijn. Onder de laatste wordt pas het artikel vermeld waarop het perceel, krachtens alle voorgaande én de laatste tezamen, is geboekt. De aan de laatste verwijzing voorafgaande slaan op zgn. „tussen- toestanden". Dit behoeft echter ook weer niet. Het kan óók zijn dat het perceel in kwestie is gevormd uit gedeelten van, bij ver- schil'ende akten gekochte, al of niet verschillende oude (vervallen) percelen. Hier is dit (waarschijnlijk) niet het geval. Er staat maar één perceelnummer (383) bij het „waaruit afkomstig" van perceel 461. Er kunnen ook na de gecombineerde titelverwijzing-artikel vermelding nog akten worden genoemd, zonder dat deze direct samenhangen met boeking op een (ander) artikel. Men zie bijv. bij perceel 464. Ter demonstratie is daar na deel 569, nr. 1, met artikel 5284, verwezen naar deel 579, nr. 12, zonder artikelvermelding. Een dergelijke verwijzing duidt op een akte die geen verandering in de tenaamstelling teweeg bracht, dus geen nieuwe artikelvermelding nodig maakt. Bijv. een akte van rectificatie. Ook kan zo'n verwij zing betrekking hebben op de verkoop van een gedeelte van het onderhavige perceel. De bij zo'n verwijzing bedoelde akte geeft dus aanleiding tot boeking van het perceel in het Reg. nr. 9. Er kunnen natuurlijk ook méér van dergelijke verwijzingen achter een perceel nummer moeten worden vermeld. Verwijzingen naar de laatst bedoelde akten komen overigens t.z.t. opnieuw in het Reg. nr. 71a voor. Maar dan mét artikelvermelding. Te weten als de poste(n) Reg. nr. 9 is (zijn) uitgemeten, en er dientengevolge uit het alsdan vervallen „moederperceel" nieuwe percelen zijn gevormd, wier

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 39