perceelkaarten van de verkrijger (bijzondere perceelkaart), hetzij op de normale wijze tussen de andere (eventueel reeds aanwezige perceelkaarten van de verkrijger (gedeeltelijke perceelkaart). Wordt het gehele door de (eerste) verkrijger verworven perceels gedeelte doorverkocht, dan vindt op de moederperceelkaart dezelfde boeking plaats als bij bovenbeschreven (door) verkoop van een gedeelte van een gedeelte. Maar op de artikelkaart van de (eerste) verkrijger wordt de daar gestelde boeking (post Reg. 9) doorgehaald door verwijzing naar de (door)verkoopakte (vermelding van deel en nummer van het overschrijvingsregister). De aangelegde bijzondere perceelkaart, of de eventueel daartoe gemetamorfoseerde „gedeel telijke perceelkaart" wordt in dit geval wel verplaatst. En wel naar de in het voorgaande beschreven plek: achter, of tussen, de per ceelkaarten van de nieuwe verkrijger. In zo'n geval wordt (worden) de tweede (en eventuele volgende) post(en) Reg. nr. 9, in het hokje van de aangelegde bijzondere perceelkaart: „verkregen bij reg. 9, volgnr.", na de eerste vermeld. In dit, trouwens vrij brede vak, kunnen dus méér posten Reg. nr. 9 vermeld staan! Het komt dus hierop neer dat bij (door) verkoop van een gedeelte van een gedeelte gehandeld wordt analoog aan de overboeking van een gedeeltelijk perceel, terwijl bij doorverkoop van het gedeelte in zijn geheel de handelwijze analoog is aan die bij overboeking van een geheel perceel. N.B. Ook bij deze twee bijzondere gevallen geldt t.a.v. de artikel- kaart van de vervreemder hetzelfde als werd opgemerkt in het N.B. aan het einde van de tweede alinea van par. C van dit hoofdstuk: daarmee gebeurt voorlopig niets. 2. Zijn gedeelten van meer dan één perceel aan één verkrijger overgegaan en in één post Reg. nr. 9 begrepen, dan kan, zoals boven werd uiteengezet, voorlopig met één bijzondere perceelkaart worden volstaan. Na splitsing van de belastbare opbrengst van het moederperceel zijn n gedeeltelijke perceelkaarten noodzakelijk geworden, voor één waarvan de reeds aangelegde bijzondere per ceelkaart kan worden gebruikt. Deze kan t.z.t. óók nog een defini tieve (nieuwe) perceelkaart worden. Voor de andere n-i gedeelten moeten blanco kaarten worden genomen, die óók t.z.t. nieuwe kaarten kunnen worden, maar het stadium van bijzondere perceel kaart „overslaan". 3. Na het stadium van splitsing der belastbare opbrengst van het moederperceel, dus na het ontstaan van gedeeltelijke perceel kaarten, moeten eventuele vernummeringen van het moederperceel, ook als deze met de onderhavige post (en) Reg. nr. 9 niets te maken hebben, natuurlijk wél, zowel t.a.v. het moederperceel zelf, als t.a.v. de ontstane gedeeltelijke percelen, worden doorgevoerd. Men kan gerust vernummeren op de (moeder)perceelkaart zelf: (tweede hokje gebruiken!). 4. Noch in een bijzondere perceelkaart, noch in een gedeeltelijke perceelkaart, wordt een grootte vermeld. Geheel in overeenstemming 318

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 48