a) tenaamstellingskaarten (deze stelsels betreffen de gehele b) artikelkaarten j bewaring) c) totaal- en perceelkaarten (een stelsel, dat voor iedere burger lijke gemeente afzonderlijk is aangelegd). Deze kaarten zijn van een bijzondere papiersoort nl. van zgn. ivoorkarton vervaardigd, waardoor zij met behulp van het licht drukprocédé vermenigvuldigd kunnen worden. Alle door het ka daster af te geven stukken bestaan dan ook uit langs mechanische weg verkregen reprodukties. Het artikel. Evenals bij de thans bestaande kadastrale boekhouding wordt ook in de nieuwe administratie voor iedere persoon zowel natuur lijke als rechtspersoon en voor iedere groep van personen die uit de overgeschreven stukken of uit het register Reg. nr. 51 (successieaangiften) voor het eerst als zakelijk gerechtigde bij het kadaster bekend wordt, een door een getal aangeduid artikel geopend. Echter in de nieuwe administratie is dit getal voor één en dezelfde persoon enz. (als hiervoor bedoeld) steeds hetzelfde, onverschillig krachtens welk recht deze persoon volgens de aan de bewaring bekend geworden gegevens het zakelijk genot van zijn percelen heeft verkregen en onverschillig in welke gemeenten deze percelen zijn gelegen. Zodra er evenwel sprake is van een ander recht dan dat van eigendom, gaat aan het getal dat het artikel aangeeft een letter A, B, C, enz. vooraf. Zo zal dus om een voorbeeld te noemen dezelfde persoon als eigenaar, als erfpachter tot 1-1-2000, als erfpachter tot 1-1-1975 en als vruchtgebruiker respectievelijk onder de artikelen 800, A 800, B 800 en C 800 aan een bewaring bekend kunnen staan. Voor deze persoon zijn dan 4 tenaamstellingskaarten aangelegd die in dit kaartstelsel op elkaar volgen. T enaamstellingskaarten. Het toekennen van een artikel aan een persoon enz. gaat gepaard met het aanleggen van een tenaamstellingskaart. Men kan nu zeggen dat aan de bewaring Zierikzee met de in voering van deze kaart alle gelijkluidende tenaamstellingen, zoals deze vroeger verspreid in de leggers van de verschillende kadastrale gemeenten telkens onder een ander artikel voorkwamen, thans gekenmerkt door één en hetzelfde artikel, naar één enkele tenaamstellingskaart zijn overgebracht. De kaart bevat de volledige tenaamstellingis de ruimte hiervoor niet toereikend dan bezigt men één of meer te nummeren vervolg- kaarten, die over en weer naar elkaar verwijzen. Voorts is de tenaamstellingskaart zo ingericht, dat de naam van degene die het zakelijk genot heeft (grondbelastingplichtige) hierop steeds als eerste bovenaan vermeld zal staan. 274

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 4