324 percelen voor. Men vindt er dus geen appartementen op. Waar vindt men die dan wel Zij worden, via een staat nr. 73, geboekt op het artikel (dus vermeld op de artikelkaart) van een appartements eigenaar. De „appartementskaarten" zelf worden tegelijk aan gelegd. Zo'n kaart ziet eruit als een perceelkaart. Geheel analoog aan het overeenkomstig art. 23, lid 2, van de I.K., boeken van appartementen (appartementsnummers) als percelen (perceelnum mers). In het dubbel vaknr." wordt in het linkerdeel het complex nummer („perceelnummer" met een A), en in het rechterdeel de index gezet. In het vak „Aantekeningen m.b.t. appartementen" wordt geschreven: „onderdeel van het (de) perce(e)l(en) Sectie Nr. De appartementskaarten worden op de normale wijze tussen de perceelkaarten van hun respectieve eigenaren opgeborgen. Men ziet dus dat op de perceelkaarten van in een appartements splitsing betrokken percelen verwezen wordt naar de appartementen waarin ze gesplitst zijn, en op de appartementskaarten naar de „onderliggende" percelen. Zie afb. 18 en 19 (behoudens verdere aan- en invullingen). Dit heeft ten gevolge dat de in het huidige stelsel bij een appartement in het Reg. nr. 71 noodzakelijke dubbele verwijzing, naar complexartikel en naar eigenaarartikel, in het nieuwe systeem overbodig wordt. Het verband appartement per ceel behoeft niet meer via het complexartikel gevonden te worden. Dat kan trouwens ook niet, want, zoals gezegd, op een complex artikel vindt men geen appartementen geboekt (wel worden ze op de bij dat artikel behorende perceelkaarten vermeld). Men behoeft in het Reg. nr. 71a slechts te verwijzen naar het artikel van de apparte mentseigenaar. Want daar vindt men de appartementskaarten. En op die kaarten het gezochte verband met het (de) onderliggend(e) perce(e)l(en). Is een Vereniging van Eigenaren opgericht als waarover boven reeds werd gesproken, dan wordt deze, en dat is ook een verschil met de huidige werkwijze, niet ergens op de complexartikelkaart of de complextenaamstellingskaart vermeld (dat zou ook moeilijk gaan, daar we slechts één artikel per bewaring reserveren voor alle in appartementssplitsingen betrokken, onder die bewaring ressor terende, percelen), maar op de kaarten van de desbetreffende percelen. Dat zijn dus de naar het complexartikel overgebrachte perceelkaarten. Het reeds meermalen genoemde vak „Aanteke ningen m.b.t. appartementen" dient tevens tot het boeken van naam en zetel van zo'n vereniging (zie afb. 18). In het bovenstaande ligt tevens het antwoord besloten op een vraag die men zich wellicht zal stellen. Die vraag zou als volgt kunnen luiden. Indien in het systeem Joosten, waarvoor o.a. een kenmerk is dat slechts één artikel per eigenaar per bewaring wordt geopend, onafhankelijk van de spreiding van iemands bezit over verschillende onder die bewaring ressorterende gemeenten, met één complexartikel per bewaring kan worden volstaan, dan zou men mogen verwachten dat in het huidige stelsel één complex-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 54