276 van het aanduiden van dezelfde tenaamstelling door hetzelfde artikel er toe leidt dat ook het complexartikel in alle gemeenten hetzelfde is. Dit nu heeft o.m. weer tot gevolg dat slechts één complexartikelkaart wordt aangelegd waarop alle in appartementen gesplitste percelen worden geboekt. De artikelkaarten worden alfabetisch-lexicografisch gerangschikt naar de naam of het trefwoord van de in het hoofd genoemde zakelijk gerechtigde. Resumerend kan men zeggen dat de artikelkaarten ie) alle percelen, perceelsgedeelten (deze via de posten reg. 9) en appartementen aanwijzen, waarvan de in het hoofd bedoelde persoon op de desbetreffende tenaamstellingskaart(en) als eigenaar, vruchtgebruiker en/of anderszins geboekt staat 2e) in de rubriek „zie (ook) art." de artikelen vermelden, waarin de zojuist genoemde persoon als „consorten of als blote eige naar" voorkomt 3e) de functie kunnen vervullen van de tegenwoordige naamwijzer, waarbij ik echter aanteken dat het gebruiken van hetzelfde artikel voor dezelfde tenaamstelling en van de „letterartikelen" tot gevolg heeft dat meestal slechts naar een enkel artikel zal behoeven te worden verwezen 4e) een controle vormen op de voor iedere gemeente per artikel gerangschikte perceelkaarten. Met de artikelkaarten enerzijds en de voor iedere gemeente artikelsgewijze gerangschikte perceelkaarten anderzijds, is een soort „dubbele boekhouding" verkregen, nl. één van de percelen enz. op de naam van de gerechtigde voor de gehele bewaring en één op het nummer van het artikel voor iedere gemeente. Hierdoor is een controle over en weer mogelijk. Perceelkaart. Voor elk der op een artikelkaart geboekte percelen, apparte menten en posten reg. 9 is een perceelkaart aangelegd. Deze perceelkaarten zijn voor iedere burgerlijke gemeente per artikel voorafgegaan door een letter, gerangschikt naar de kadas trale gemeenten, vervolgens naar de sectieletters en ten slotte naar de volgorde der perceelnummers. De kaarten van de posten reg. 9 volgen zo lang zij nog niet door de hierna te noemen kaarten zijn vervangen na die van de percelen van de betrokken sectie. Het aanleggen van een perceelkaart voor een overgedragen gedeelte van een perceel geschiedt eerst, nadat van de dienst van de grondbelasting een staat Kad. nr. 75 is ontvangen die de splitsing van de belastbare opbrengst bevat. Hiervoor zal in de meeste geval len de voor de post reg. 9 aangelegde kaart benut kunnen worden. Behalve kolommen die in de kadastrale legger voorkomen bevat de kaart rubrieken waarin o.m. de aantekeningen gesteld worden,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 6