345 tot geodetisch ingenieur". De twee facetten maken de tentoon stelling voor iedereen interessant. In de eerste plaats is het voor geodeten van belang te zien welke veranderingen zich in de op leiding hebben voltrokkenbovendien wordt aan verschillende richtingen in de geodesie (fotogrammetrie, exploratie) uitgebreid aandacht geschonken. In de tweede plaats heeft de tentoonstelling het doel voor niet-geodeten algemeen oriënterend te zijn met be trekking tot geodesie, bijvoorbeeld, te tonen hoe een gebied in kaart wordt gebracht, welke rol geodesie speelt bij civiel werken. Deze tentoonstelling zal worden gehouden van 26 november tot en met 4 december 1965 in het Geodesiegebouw, Kanaal weg 4, Delft. Een andere activiteit tijdens het lustrum heeft betrekking op de grafsteen van de 16e eeuwse landmeter Willem Janszoon. Een artikel van Mr. Greenhill in The Chartered Surveyor van maart 1964 maakte ons er op attent dat deze unieke steen misbruikt werd als drempel van de kerk te Baarland, waardoor hij gevaar liep te worden afgesleten. „Snellius" heeft daarop met de hulp van Monu mentenzorg en de N.L.F. gezorgd dat deze steen op een meer be schermde plaats in die kerk werd neergelegd. De onthulling nu zal plaats vinden op 25 november des namiddags in aanwezigheid van twee Engelse gasten, hoogleraren van de afdeling der geodesie, verdere genodigden, leden van „Snellius", en anderen die door hun aanwezigheid blijk zullen geven van hun belangstelling. Aangezien het 350 jaar geleden is dat Willebrord Snel van Royen zijn eerste metingen deed en hoogleraar werd te Leiden, zal oud-lector N. D. Haasbroek op 26 november een herdenkingsrede uitspreken. Dit zal des morgens geschieden, 's Middags is de feeste lijke vergadering met o.a. lustrumrede, opening van de fototentoon stelling, aanbieding van het lustrumboek. Aansluitend vindt de receptie plaats in het gebouw voor geodesie. Zaterdagavond is er tenslotte voor gasten, leden en oud-leden van het gezelschap een diner en gala-bal. Wij trachten met bovengeschetste activiteiten en de verdere opzet van het lustrum grotere bekendheid te geven aan de geodesie en hopen dan ook vele bezoekers en belangstellenden te mogen begroeten. p)c Lustrumcommissie 1965 Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde JAARVERSLAG over 1964 ingevolge art. 14a van het huishoudelijk reglement Het hoofdbestuur van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde was in het jaar 1964 samengesteld als volgt: Ir. A. H. van der Most voorzitter Ir. G. C. Dogterom secretaris Ir. R. S. Dijkstra penningmeester W. van Berk lid.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 75