die ingevolge het bepaalde in art. 642 van de I.K. op de af te geven uittreksels uit de legger moeten worden overgenomen. Zolang een perceel bestaat worden alle veranderingen op de kaart bijgehouden. Bij een overboeking verplaatst men de kaart, na hierop te hebben ingevuld het artikel van de verkrijger met de eventueel hieraan voorafgaande letter, en het volgnummer waaronder het perceel op de artikelkaart van deze verkrijger is geboekt. Bij het vervallen van een perceel worden de daarvoor in aan merking komende aantekeningen naar de kaarten van de des betreffende nieuwe percelen overgebracht. Totaalkaart. Vóór elke serie perceelkaarten waarvan het getal dat het artikel aangeeft hetzelfde is (dus impliciet de kaarten van de percelen die geboekt staan op een „letterartikel") is een totaalkaart geplaatst. De op deze kaart te vermelden naamsaanduiding is dezelfde als die van de artikelkaart, dus gelijk aan die welke als eerste op de desbetreffende tenaamstellingskaarten voorkomt. De kaart bevat de totalen van de grootten en van de bedragen van de belastbare opbrengst ongebouwd en gebouwd, van de jachtrente en van de ruilverkavelings- of herverkavelingsrente van alle in één burgerlijke gemeente gelegen percelen, perceelsgedeelten en appartementen, waarop door dezelfde persoon een recht van eigendom en/of een ander zakelijk genotsrecht wordt uitgeoefend. Voorts is de kaart zo ingericht dat de veranderingen in de totalen hierop kunnen worden bijgehouden en dat reprodukties van deze kaarten de kaarten Kad. nr. 93 geheel en de formulieren Kad. nr. 93a geheel of gedeeltelijk kunnen vervangen. Ik mag erop wijzen dat door de beschreven handelwijze ie) de tijdrovende vervaardiging van de kaarten Kad. nr. 93 en van de formulieren Kad. nr. 93a komt te vervallen 2e) elke belastingplichtige per burgerlijke gemeente slechts één aanslagbiljet in de grondbelasting ontvangt. Het register Kad. nr. yia. Naast de besproken kaarten is nog het nieuwe percelenregister Kad. nr. 71a ingevoerd. Het bevat dezelfde gegevens als het register Kad. nr. 71 en bovendien achter elk perceel nog een verwijzing naar de over geschreven stukken die thans in de kadastrale legger worden aan getekend, alsmede in sommige gevallen naar een post in het register Reg. nr. 51 of in een staat Kad. nr. 75. Voor het stellen van aantekeningen zijn achter elk perceel 2 regels beschikbaar. De bovenste regel dient voor het vermelden van de zojuist genoemde stukken zijnde dus de stukken waarop de tenaamstelling berust de regel daaronder is bestemd voor de 2 77

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 7