verwijzing naar de artikelen waarop het perceel achtereenvolgens wordt geboekt. Hierbij wordt als methode aangehouden het artikel steeds te plaatsen juist onder het stuk dat aanleiding geeft tot de boeking van het perceel op het bewuste artikel. Het register maakt het thans zo omslachtige titelonderzoek uit de kadastrale legger veel eenvoudiger en biedt de mogelijkheid bij een eventueel verloren gaan van de besproken kaartstelsels deze te reconstrueren. Evenals de registers Hyp. nr. 69a worden dan ook de registers Kad. nr. 71a in de kluis bewaard. De opzet en de inhoud van het register Kad. nr. 71a bepalen welke administratieve bescheiden naast de overschrijvingen (in de toekomst in de vorm van microreprodukties) in het archief bewaard moeten blijven. Zo zullen bijv. de staten Kad. nr. 73 en de kaarten van de vervallen percelen resp. enkele jaren na toe passing, of nadat de percelen zijn vervallen, van de bewaring ver wijderd worden kunnen. Gemeentestukken. Met betrekking tot de aan de gemeentebesturen van Schouwen- Duiveland verstrekte kadastrale stukken merk ik nog op, dat deze bestaan uit een in de oude vorm samengesteld register Kad. nr. 71, en uit langs mechanische weg vervaardigde kopieën op kartondik papier van de tenaamstellingskaarten, totaalkaarten en perceel- kaarten. Hierbij zijn van de tenaamstellingskaarten 2 afdrukken verstrekt, waarvan er één moet dienen als naamwijzer (zie art. 666 van de I.K.). Bij de jaarlijkse bijwerking worden de afdrukken van kaarten die een verandering hebben ondergaan vervangen door nieuwe. Ir. H. L. ROGGE, Het systeem Joosten De proef Zierikzee I. Inleiding. Het nummer van februari 1964 van „Wij van Financiën" bracht, op bladzijde 10, het bericht dat bij de kadastrale toepassing van de voltooide herverkaveling Schouwen-Duiveland, een proef zou worden genomen met een nieuw systeem van „kadastraal boek houden". Niet meer de „ouderwetse" leggers, maar een „modem" 278 hoofdlandmeter van het kadaster te Eindhoven MottoSlechts vernieuwing kan behouden, achter raakt wie stil blijft staan. E. J. POTGIETER in: „Haesje Claesdochter"

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 8