396 Ir. W. Soxnenberg: 2 uur college. Fotogrammetrische hermetingen. Discussie (1 uur). Het spreekt vanzelf dat de cursus alleen doorgang kan vinden als zich een voldoend aantal deelnemers opgeeft. De commissie is bij haar opzet uitgegaan van 25 a 30 deelnemers. Een voorlopige begroting heeft uitgewezen, dat het cursusgeld dan ca. 150.per persoon zal bedragen. Dit bedrag zal dus groter worden als het aantal deelnemers kleiner wordt. Indien het aantal aanmeldingen aanzienlijk groter wordt, zal de cursus worden her haald. Het ligt in het voornemen de (eerste) cursus in Delft te houden in de week van 2-6 mei ig66. In verband met de vele voorbereiden de werkzaamheden is het van belang dat het hoofdbestuur tijdig op de hoogte is van het aantal personen dat aan de cursus wenst deel te nemen. Daarnaast heeft deze vroege aankondiging voor de cursisten het voordeel dat zij ruimschoots de gelegenheid hebben hun kennis van de grondbeginselen der fotogrammetrie op te frissen. Diegenen die aan de cursus denken deel te nemen wordt verzocht zich vóór 25 januari 1966 aan te melden (liefst per briefkaart) bij de secretaris van de N.L.F., Abt Ludolfweg 4, De Bilt. ]De secretaris van de N.L.F., Ir. D. van der Wulp Beknopt verslag van de hoofdbestuursvergadering gehouden op 13 oktober 1965 te Utrecht. Afwezig met kennisgeving: Prof. R. Roelofs. Het verslag van de vergadering van 25 juni 1965 wordt ongewijzigd goedgekeurd. Ir. H. L. Rogge heeft deelgenomen aan een colloquium over geodetische bibliografie dat van 3-7 augustus 1965 op initiatief van de A.I.G. te Aulanko (Finland) werd gehouden. Een door Ir. Rogge opgemaakt verslag van deze bijeenkomst wordt door het hoofdbestuur voor kennisgeving aangenomen, nadat is geconstateerd dat de samenwerking op bibliografisch gebied tussen de verschillende internationale geodetische organen zeer moeizaam tot stand komt. Het programma en de opzet van de gemeenschappelijke bijeenkomst van N.G.L. en N.L.F. op 12 november 1965 worden uitvoerig besproken. Voor de N.L.F.-werkgroepen hebben zich 7, 8 en 18 deelnemers opgegeven voor resp. de werkgroepenelektronische afstandmeting, deformatie metingen en bedrijfsleer. Het hoofdbestuur spreekt zijn tevredenheid uit over dit resultaat. Besloten wordt over te gaan tot de vorming van 2 werk groepen bedrijfsleer, die elk een gedeelte van het onderwerp bedrijfsleer in studie nemen. Het onderwerp zal daartoe worden gesplitst in de personeels- aspecten en de organisatorische en economische aspecten. De 18 deelnemers zal worden gevraagd eventuele voorkeur uit te spreken voor één van beide deel-onderwerpen. Daarna zullen de 4 te vormen werkgroepen worden geïnstalleerd door de voorzitter.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 50