397 Bibliografie De commissie „Werkgroepen en post-academiale cursussen" heeft een ontwerp ingediend voor een p.-a. cursus fotogrammetrie. Het voorlopig programma wordt besproken en goedgekeurd, behoudens enkele kleine wijzigingen. De inschrijving voor de cursus zal worden open gesteld d.m.v. een publikatie in het decembernummer van het Tijdschrift voor K. en L. Uitvoerig wordt van gedachten gewisseld over de financiële aspecten van de Stichting Organisatie Landmeetkundige Congressen (S.O.L.C.). Een definitieve beslissing over deze zaak wordt aangehouden tot een volgende hoofdbestuursvergadering. Een voorstel van Prof. Witt om in het voorjaar van 1966 een studiedag te wijden aan optische afstandmeting wordt gaarne door het hoofdbestuur overgenomen. In het najaar 1966 zal een tweedaags congres (met dames) worden gehouden. Het onderwerp zal vermoedelijk „stedelijke planologie" zijn. Na 12 november zal spoedig contact worden opgenomen met het N.G.L.- bestuur, ten einde te onderzoeken of er mogelijkheden zijn voor samen werking in het kader van de regionale bijeenkomsten. De secretaris van de N.L.F., Ir. D. van der Wulp naar gegevens van de geodetische documentatiedienst van de Technische Hogeschool te Dresden (Vervolg van blz. 347) 778.151.2 Ontschranking 528.74: 528.442 Toepassing van de fotogrammetrie voor bij houdingsmetingen Maier, Ludwig Verwendung photogrammetrischer Einzelentzerrungen für Grenz- ermittlungen und Karteneintrag und die Stereokartierung vom Standpunkt der Einfachheit aus betrachtet. Mitt.-Bl. Dt. Ver. Vermess.-Wes., Landesver. Bayern, München 15 (1963) 4, blz. 171-179, div. fig., div. litt. De auteur beveelt ten behoeve van grensbepalingen en bijhoudingsmetin- gen het gebruik aan van ontschrankte luchtfoto's. In de eerste plaats worden de grenzen van toepassing der methode tengevolge van de door de perspectief ontstane radiale verschuivingen behandeld. Daarna volgen enige medede lingen omtrent het in Beieren beschikbare luchtfotomateriaal. Tenslotte beschrijft de auteur enige bijhoudingsmetingen waarbij hij met groot succes luchtfoto's heeft gebruikt. Ook het kosten vraagstuk wordt daarbij in ogenschouw genomen. 528.71:551.5 Fotogrammetrische opneming 528.715 Meteorologie Narkevic, V. J. „Luchtfotografie bij bewolkte hemel". Vopr. decifrir. i fotogrammetr. obrabotki aerosnimkov, Moskou-Leningrad, AN SSSR (1963), blz. 88-95. Het is noodzakelijk de tijd voor de vervaardiging van luchtfoto's te vergroten en de bewolkte hemel te benutten. Bijzonder actueel is het pro-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 51